Ida-Virumaal algasid pankrotistunud Repo Vabrikute lammutustööd

Foto: Rene Kundla/ERR

Ida-Virumaal Lüganuse vallas algasid pankrotistunud Püssi puitlaastplaatide vabriku lammutustööd.

Eelmise aasta lõpus pankrotistunud puitlaastplaatide tootja Repo Vabrikute vastu oli 233 võlausaldajal nõudeid 6,6 miljoni euro ulatuses. Pankrotivara suudeti müüa erinevatele ostjatele kokku 3,58 miljoni euro eest.

Näiteks ostis koostootmisjaama Kiviõli Keemiatööstus, kes plaanib seda pärast uuendamist kasutama hakata.

Vara müügist rahuldatakse eelisjärjekorras Swedbanki nõuded, sest nende nõuete katteks olid seatud pandid. "Teise järgu nõudeid loodan rahuldada 30 % ulatuses," sõnas pankrotihaldur Andres Hermet.

Tehase 48 hektaril asuva kinnistu ja osa seadmetest omandas ringmajandusettevõte Cronimet Nordic. Nende eestvedamisel käivad Püssis asuval kinnistul lammutustööd, millega soovitakse ühele poole saada järgmise aasta lõpuks.

"Meie mõte on see, et erinevad seadmed ja tootmisliinid saaksime võimalusel edasi müüa ning kõik, mis jääb müümata, suuname taaskasutusse või ümbersulatusse," rääkis Cronimet Nordicu juhatuse liige Eva Pedjak.

Kinnistu tuleviku kohta ettevõttel kindlaid plaane veel ei ole. "See on väga hea objekt erinevatele uutele tootmisvõimalustele. Meil ei ole täna plaani, kas me jätkame seal ise või pakume kinnistut müügiks teistele huvilistele," lisas Pedjak.

Lüganuse valla juhid loodavad, et tipphetkedel pooleteisele tuhandele ja pankrotieelsel ajal 148 inimesele tööd andnud tehase asemele kerkib uus käitis.

"Kahjuks ei ole leitud ettevõtet, kes jätkaks seal senisel kujul puitplaatide tootmist. Küll käivad praegu territooriumil selle korrastustööd ja loodame, et sinna tuleb paari aasta jooksul uus tööstusettevõte, kes paneb sinna püsti oma tööstushoone," ütles Lüganuse vallavanem Marja-Liisa Veiser.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: