Norstati küsitlus: erakondade toetused püsivad suuremate muutusteta

Riigikogu.
Riigikogu. Autor/allikas: Erik Peinar

Erakondade toetustes suuri muutusi nädala jooksul pole toimunud, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstati iganädalasest küsitlusest.

Kõige populaarsema erakonnana jätkab Reformierakond, mida toetas 32,0 protsenti küsitlusele vastanutest. Teisel kohal on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), mida toetas 24,6 protsenti vastanuist. Kolmandal kohal on 15,5-protsendilise toetusega Keskerakond.

Võrreldes nädal varasemaga on Reformierakonna ja EKRE toetus pisut langenud – Reformierakonna toetus oli siis 32,8 ning EKRE-l 25,0 protsenti. Keskerakonna toetus on olnud viimased paar nädalat muutumatu.

Isamaad toetas 7,4 protsenti vastanutest (nädal varem 6,9 protsenti), Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda 6,7 protsenti vastanutest (nädal varem 6,6 protsenti).

Parlamendivälise Eesti 200 toetus oli viimasel nädalal 9,8 protsenti (nädal varem 9,7 protsenti). Seejuures on Eesti 200 toetus viimastel nädalatel pidevalt kasvanud.

Rohelisi toetas Norstati küsitluses 1,8 ja Parempoolseid 0,8 protsenti.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,1 ja opositsiooniparteisid 40,1 protsenti.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 29. novembrist 27. detsembrini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: Ühiskonnauuringute Instituut/Norstat

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: