Norstati reitingutes nädalaga suuri muutusi ei toimunud

Praeguse seisuga pääseks riigikogusse kuus parteid.
Praeguse seisuga pääseks riigikogusse kuus parteid. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kõige populaarsema parteina jätkab Reformierakond, mida toetas 32,8 protsenti ja teisel kohal oli EKRE täpselt 25 protsendi suuruse toetusega, selgus Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstati iganädalasest küsitlusest.

Nädal varem oli Reformierakonnal toetajaid 33 ja EKRE-l 24,8 protsenti.

Kolmandal kohal oli Norsati küsitluses Keskerakond 15,5 protsendi suuruse toetusega. Nädal varem oli Keskerakonna toetus 16,2 protsenti.

Parlamendivälise Eesti 200 toetus oli 9,7 protsenti (nädal varem 9,5 protsenti), Isamaal 6,9 (nädal varem 7,4 protsenti) ja Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal 6,6 protsenti (nädal varem 6,2 protsenti).

Rohelisi toetas Norstati küsitluses 1,6 ja Parempoolseid 0,8 protsenti.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,3 ja opositsiooniparteisid 40,3 protsenti.

Tartu Ülikooli Skytte poliitikauuringute instituudi teaduri Martin Mölderi sõnul on praegu erakondade toetuse üldpildis olukord, kus nelja suurema toetusega erakonna toetuste vahe on märkimisväärne ning vähemalt praegu on nende kõigi positsioonid paigas ja kindlad.

Kui riigikogu valimised peaksid toimuma praegu, siis saaks Reformierakond Mölderi arvutuste järgi 37 kohta, EKRE 27 kohta, Keskerakond 16, Eesti 200 üheksa ning Isamaa ja sotsiaaldemokraadid mõlemad kuus kohta.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 22. novembrist 19. detsembrini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: