Kapo pidas kinni Eesti-vastase suhte loomises kahtlustatava Aivo Petersoni

{{1678459080000 | amCalendar}}
Riigikogu valimiste videopöördumised
Riigikogu valimiste videopöördumised Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kaitsepolitsei pidas kinni kolm meest kahtlustatuna Eesti riigi vastase suhte loomises. Tegemist on esialgse kahtlustusega, mis võib menetluse kestel muutuda või täpsustuda.

Kinnipeetute hulgas on kaks Eesti kodanikku ning üks Eesti elamisloaga Venemaa kodanik. Üks kinnipeetu on Aivo Peterson.

Kolme mehe vahistamist taotles Harju maakohtult riigiprokuratuur. Kohus nõustus prokuratuuri taotlusega ning leidis, et kuriteokahtlus on põhjendatud. Kohtu hinnangul võivad mehed vabaduses viibides asuda kriminaalmenetlusest kõrvale hoiduma ja on ka oht, et nad võivad kuritegude toimepanemist jätkata.

Kohus võttis laupäeval määrusega mehed kuni kaheks kuuks vahi alla. Määrus ei ole jõustunud ning seda on võimalik Tallinna ringkonnakohtus vaidlustada.

Kriminaalmenetlust juhib riigiprokuratuur ja viib läbi kaitsepolitseiamet.

Aivo Peterson on liikumise Koos / Vmeste üks juhtliikmeid ja kandideeris riigikogu valimistel Eestimaa Ühendatud Vasakpartei nimekirjas Ida-Virumaal ning sai seal 3969 häält.

Peterson on esinenud varem Venemaad pooldavate avaldustega ja külastanud Venemaa okupeeritud Ukraina regioone, kust ta viimati naasis sellel nädalal.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: