Tartu maakohus registreeris erakonna Koos

Erakonna
Erakonna "KOOS organisatsioon osutab suveräänsusele" juhatuse liige Oleg Ivanov. Autor/allikas: Anna Pavlenko/Raadio 4

Erakondade registrit pidav Tartu maakohtu registriosakond registreeris erakonna Koos ning see on alates esmaspäevast kantud äriregistri erakondade loendisse.

Erakond Koos organisatsioon osutab suveräänsusele ja on kantud registrisse esmaspäeval 8. mail, selgub äriregistrist. Erakonna liikmete arvu ei ole seal veel näidatud, kui erakonnaseaduse kohaselt peab erakonnal registreerimiseks olema vähemalt 500 liiget.

Äriregistri kohaselt on erakonna Koos juhatuse liikmed Eduard Fedotov, Leila Eerits, Aleksei Teterev, Oleg Ivanov ja Julia Smoli.

Liikumine Koos/Vmeste sai laiemalt tuntuks riigikogu valimistel, kui selle üks juhtliikmeid Aivo Peterson kandideeris riigikogu valimistel Eestimaa Ühendatud Vasakpartei nimekirjas Ida-Virumaal ning sai seal 3969 häält, millega tal jäi pisut alla tuhande hääle puudu isikumandaadi võitmisest.

Kaitsepolitsei pidas Petersoni koos veel kahe mehega 11. märtsil kinni kahtlustatuna Eesti riigi vastase suhte loomises ning prokuröri taotlusel võeti esialgse kahtlustuse saanud mehed kaheks kuuks vahi alla.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: