Rahvasaadik Reitelmann tankis viimasel tööpäeval 243 liitrit kütust

Urmas Reitelmann
Urmas Reitelmann Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Vaid mõni tund enne eelmise riigikogu volituste lõppemist otsustas selle saadik Urmas Reitelmann (EKRE), et võtab riigikogu liikmele ette nähtud kütusekaardist viimast ja tankis Riisiperes 243 liitrit diislikütust, kirjutab Õhtuleht.

Riigikogu liikmete kasutuses on Alexela ja Olerexi kütusekaardid, et saadikud saaksid tööülesannete täitmiseks autokütust osta.

Miks Reitelmann napilt enne volituste lõppu 31. märtsil aukartust äratavad 243 liitrit diislikütust tankis või kuhu sellega sõitis, jäi teemat uurinud Õhtulehele selgusetuks. Selgituste andmisest Reitelmann keeldus ning sõimas selle asemel ajakirjaniku läbi.

Endine riigikogu esimees ja EKRE aseesimees Henn Põlluaas nentis, et ühe auto paaki selline kütusekogus ei mahu ning Reitelmann läks oma teoga liiale.

Kes riigikogu saadikutest veel enne volituste lõppu autode kütusepaagid täis panid ning kuidas oma tegu põhjendasid, saab lugeda refereeritud artikli täistekstist Õhtulehest.

Reitelmann kandideeris äsjastel riigikogu valimistel Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine valimisringkonnas. Ta sai 1520 häält ja valituks ei osutunud. Neli aastat varem sai ta 2585 häält ja osutus eelmisesse riigikogusse valituks. Reitelmann on praegu Tallinna linnavolikogu liige.

Reitelmanni sotsiaalmeediapostitus saadikuvolituste viimasel päeval

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: