Suure liikluskoormusega Tehnika tänav Tallinnas suletakse teetöödeks

Foto on illustratiivne.
Foto on illustratiivne. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Alates 20. juulist kuni 24. augustini on liiklemine Tallinna Tehnika tänaval ja selle lähiümbruses piiratud lähtuvalt vajadusest renoveerida kanalisatsioonikollektor.

AS Tallinna Vesi alustab 20. juulil Tehnika tänava kanalisatsioonikollektori renoveerimistöödega, et ennetada antud piirkonnas võimalikke üleujutusi ning tänavapinna vajumist.

Täielikult on Tehnika tänav suletud 4. augusti õhtust kuni 6. augusti hilisõhtuni ja 12. augusti hommikust kuni 13. augusti hilisõhtuni. Osaliselt on Tehnika tänav suletud 6. augusti hilisõhtust kuni 12. augusti hommikuni ning 13. augusti hilisõhtust kuni 21. augusti õhtuni. Lisaks suletake ajutiselt Tehnika tänavaga ristuvad Saturni, Komeedi ja Endla tänav.

Tehnika tänava teetööd. Autor/allikas: AS Tallinna Vesi

Renoveerimistööd tehakse valdavalt kaevikuta meetodi (CIPP) abil, mis aitab suuremahulisi torustikutöid teha efektiivselt, keskkonda säästvalt ja elanikke vähem häirivalt. Reovee ärajuhtimise teenus piirkonnas ei katke. Kõigi sulgemiste puhul on tagatud läbipääs operatiivteenistustele, ühistranspordile ja kohalikele elanikele, kelle kodule juurdepääs jääb renoveerimistööde alale. 

"Torustike seireanalüüsi tulemused näitavad, et kahjuks Tehnika tänava kanalisatsioonikollektori renoveerimistöid enam edasi lükata ei saa. Tegemist on elutähtsa teenuse toimepidevuse tagamiseks vajalike töödega ning edasilükkamine tooks kaasa liiga suure üleujutuste riski," ütles Tallinna Vee varahaldusdirektor Tarvi Thomberg.

Ta lisas, et töödega planeeritakse valmis saada kiirendatud korras juba enne septembri algust ning töötatakse kahes vahetuses.  

Tehnika tänava kanalisatsioonikollektor on rajatud aastal 1937 ning on strateegilise tähtsusega, teenindades suure tarbijaskonnaga piirkonda (üle 200 hoone), juhtides ära nii reo- kui sademevett. Vooluhulgad ulatuvad selles teeninduspiirkonnas kuni 2500 m3/h.

"Meie jaoks on oluline renoveerimistöödega edeneda kvaliteetselt ja efektiivselt ning võimalikult väikese mõjuga linnaliikluse igapäevasele toimimisele. Alustame töödega hommikul kell 8.00 ja lõpetame öösel kell 1.00. Palume kohalike elanike mõistvat suhtumist, kui intensiivsematel päevadel tekib Tehnika tänaval liigne müra, mis võib häirida tavapärast elurütmi. Vabandame võimalike ebamugavuste pärast ja püüame töödega valmis saada nii kiiresti kui võimalik," sõnas Thomberg. 

Tööde ajaks rajatakse eraldi ajutine ülepumpamise süsteem, mis tagab katkematu reovee ärajuhtimise teenuse nimetatud piirkonnas. 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: