Postimees ja Päevaleht: Kaja Kallas astugu tagasi

Peaminister Kaja Kallas.
Peaminister Kaja Kallas. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kaks Eesti ajalehte kutsuvad reedestes juhtkirjades peaminister Kaja Kallast abikaasa Venemaa äri suhtes ilmnenud silmakirjalikkuse tõttu tagasi astuma.

Postimehe juhtkiri ütleb: "Kallase aeg on läbi."

"Kahjuks pole Kaja Kallas kasutanud võimalusi anda ajakirjandusele häid seletusi. Vastupidi, oleme pressikonverentsil kuulnud loogilisi vastuolusid täis juttu. Lisaks on peaminister öelnud, et ei ole teinud midagi valesti ega saa aru, milles teda süüdistatakse, ning oleks väga tänulik, kui keegi selgitaks," seisab juhtkirjas.

"Ilmselgelt ärritunud peaminister keeldus pressikonverentsil vastamast küsimustele, mis puudutavad tema abikaasa äritegevust," tõdeb ajaleht. "Niisiis, vastuseid me kolmapäeval ega neljapäeval ei kuulnud. Pole põhjust arvata, et kuuleksime neid laupäeval või pühapäeval. Seega annab Postimees peaministrile sõbraliku soovituse hakata juba täna pakkima ning pääseda lahkumisest veelgi suurema häbiga tulevikus."

Eesti Päevaleht ütleb juhtkirjas: Kaja Kallas lasku end taandada. "Kasvõi selleks, et valusa kogemuse võrra rikkamana Eesti riigi valitsusjuhi kohal võib-olla jätkata. Ja võib-olla ka mitte."

"Kaja Kallas peaks esitama tagasiastumispalve. See ei tähenda tingimata ametist lahkumist. Rahvasaadikud saaksid talle uue mandaadi anda – juhul kui peavad möödalaskmist piisavalt tühiseks," seisab juhtkirjas.

"Paraku oleks selliseski sammus märgatav hulk künismi," jätkab ajaleht. "Ei Eesti 200-l ega sotsidel paista olevat huvi teemasse kriitiliselt süüvida, aga ilma Reformierakonnata on enne järgmisi valimisi sisuliselt võimatu uut valitsust moodustada. Kallasele oleks ainus tegelik oht see, kui oravaparteis toimuks moraalsest piinlikkusest tingitud paleepööre. Paraku ei luba sealsed esimesed reaktsioonid sügavamat sisekaemust loota."

Õhtuleht soovitab peaministril vabandust paluda.

Oma abikaasa Venemaa-suunaliste ärihuvidega viimase aja ühte tõsisemasse skandaali sattunud peaminister Kaja Kallas sipleb nagu kala võrgus ja mässib end paraku iga keeruga üha rohkem kinni," märgib ajaleht.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: