Hallik lubab Stark Logisticsi aktsiad ära müüa ja töölepingu lõpetada

Arvo Hallik ja Kaja Kallas.
Arvo Hallik ja Kaja Kallas. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Peaminister Kaja Kallase abikaasa Arvo Hallik tegi reedel avalduse, kus lubas kohe oma Stark Logisticsi aktsiad ära müüa, ettevõtte nõukogust taanduda ja finantsjuhi töölepingu lõpetada.

Hallik kirjutas meediale saadetud avalduses, et mõistab seoses tekkinud meediakajastusega, et tema äritegevus, osalus ja töö Stark Logisticsis, mis on teinud transpordivedusid Eestist Venemaale nende kliendi (ja ühtlasi ettevõtte suurosaniku - toim) AS-i Metaprint heaks, on tekitanud küsimusi, mis vastustest sõltumata mõjutavad tema abikaasa tööd.

"Seetõttu leppisin täna teiste Stark Logisticsi aktsionäridega kokku, et müün viivitamatult kõik oma aktsiad tagasi ettevõttele Stark Logistics, taandun ka ettevõtte nõukogust, ütlen üles finantsjuhi töölepingu ja loobun mistahes rollist ning ülesannetest ja annan need üle teistele töötajatele," kinnitas ta.

Hallik märkis, et see ettevõte on olulises osas olnud tema elutöö viimased 14 aastat ning ta on ettevõtjana ja finantsjuhina käitunud alati seaduspäraselt, tehes teinud kõike oma parimate teadmiste ja väärtushinnangutega kooskõlas.

"Arutasime oma kliendi jaoks tehtud vedude küsimust korduvalt ja me uskusime, et teeme õiget asja, aitame õigeid inimesi ja päästa sealt head Eesti ettevõtet, muidu poleks me seda saanud teha," lisas peaministri abikaasa. "Ma mõistan, et paljude Eesti inimeste jaoks ei paista see nii - ja vastupidi - ei tundu moraalne, Venemaa agressioonisõja valguses."

Hallik palus tekkinud olukorra ja kahju pärast, mida see on toonud tema abikaasale, vabandust.

"Kinnitan, et minu abikaasa ei olnud minu äritegevusega kursis. Oleme sel nädalal meediakajastuste valguses seda kõike arutanud ja tema hinnang sellele on olnud selge - mis tahes asjaolud ei õigusta nende vedude tegemist. Aga vedude lõpetamine ei ole minu jaoks enam piisav samm. Ma ei saa võtta vastutust oma kliendi ja äripartneri eest nagu mis tahes ettevõte ei tea kõike oma kliendi kohta. Nendes oludes on parem, kui loobun Stark Logisticsi osalusest ja ettevõtte töös osalemisest täielikult," lausus ta.

Hallik pidas vajalikuks selgitada ka 350 000 euro suurust laenu, mille Kaja Kallas tema ettevõttele andis ja mis kajastus peaministri majanduslike huvide deklaratsioonis. Ta ütles, et suve jooksul maksti see osade kaupa tagasi.

"Minu ettevõte tegi selle ja ülejäänud kapitali abil erinevaid finantsinvesteeringuid, aga nende investeeringute sisu pole kunagi olnud meie omavahelise vestluse teemaks. Suve jooksul sai see laen ka tagastatud," lausus Hallik.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: