Hunter Biden sai süüdistuse tulirelva ebaseaduslikus omamises

Hunter Biden
Hunter Biden Autor/allikas: SCANPIX/AP/Julio Cortez

USA president Joe Bideni pojale Hunter Bidenile esitati kriminaalsüüdistus, mis on seotud tulirelva ebaseaduslikus omamises.

Prokurörid leiavad, et Hunter Biden valetas oma narkootikumide kasutamise osas, kui ostis 2018. aasta oktoobris tulirelva. Hunter Biden tarvitas varem järjepidevalt narkootikume. 

Süüdistused tagavad nüüd, et Hunter Bideniga seotud menetlus mängib 2024. aasta USA presidendikampaanias suurt rolli, kuna Joe Biden kandideerib taas presidendiks. 

Hunter Biden jõudis juunis prokuratuuriga kokkuleppele, mille kohaselt tunnistab end süüdi föderaalse tulumaksu maksmata jätmises. Ta pidi end tunnistama süüdi ka tulirelva ebaseaduslikus omamises. Vastutasuks oleks ta vältinud nii kohtuprotsessi kui ka võimalikku vangistust. Hiljem teatas aga föderaalprokurör David Weiss, et Hunter Bideni leping relvasüüdistuse vältimiseks on kehtetu. 

Hiljuti nimetas justiitsministeerium ametisse sõltumatu erikomisjoni. See komisjon asus uurima ka Hunter Bideni välismaist äritegevust. Komisjoni hakkas juhtima Weiss, kes sai Hunter Bideni varajasema tegevuse uurimiseks suuremad volitused. 

Weissi nimetas ametisse endine president Donald Trump, kes samuti kandideerib taas presidendiks. Trump on peale ametiaja lõppu saanud juba neli ametlikku süüdistust.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: