Margus Linnamäele kuuluva MM Grupi käive ületas miljardit eurot

Raha.
Raha. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Margus Linnamäele kuuluva investeerimisfirma MM Grupp käive oli viimasel majandusaastal 1,117 miljardit eurot ning puhaskasumit teeniti 18,247 miljonit eurot.

MM Grupp tegutseb lisaks Eestile ka Lätis, Leedus ja Soomes ning nende tegutsemisvaldkond on väga lai, ulatudes ravimite hulgimüügist kinnisvarainvesteeringute, ajakirjanduse, reklaaminduse, filmilevi ja toiduainetööstuseni.

Aruandeaasta käive oli 1,117 miljardit eurot, samas kui eelmise majandusaasta käibenumber oli 224 miljonit eurot väiksem.

Suurimat müügitulu ehk ligi 568 miljonit eurot teenis MM Grupp Eesti turult, suuruselt järgmine oli Läti turg 255 miljoni euro suuruse käibega.

Ravimite ja kosmeetikatoodete jae- ja hulgimüügi käive kasvas aastaga 565 miljoni euroni ja oli mullusest 65 miljonit eurot suurem. Toitlustusvaldkonnas oli käibehüpe märkimisväärne, 51 miljonilt eurolt 2021/2022. aastal 154 miljoni euroni nüüd.

Puhaskasumit teenis grupp 18,247 miljonit eurot, kuid võrreldes eelmise majandusaastaga oli tänavune kasum üle kahe korra väiksem – toona oli see 38,999 miljonit eurot. Kontsern otsustas dividende mitte jaotada.

Ettevõtte lõppenud finantsaasta oli aruande kohaselt aktiivne: osteti nii metsa- kui ka põllumaad, laieneti Leedu apteegiturul ning Läti ja Eesti toitlustusvaldkonnas ja reorganiseeriti meelelahutusvaldkonda.

Vara oli MM Grupil 30. aprilli seisuga 796 miljonit eurot ja aruandeaastal suurenes see summa seitsme protsendi võrra.

Kohustusi oli MM Grupil aruandeaasta lõpus 374 miljonit eurot, eelkõige suurenesid võlakohustused ja võlad tarnijatele. Investeeringuid tegi kontsern 25,4 miljoni euro ulatuses.

Aruandeaasta lõpus töötas MM Grupis täistööajale taandatuna 6093 töötajat ja tööjõukulud olid 162 miljonit eurot.

MM Gruppi kuuluvad näiteks Magnum, Semetron, Postimees Grupp, Kroonpress, Duo Media Networks, Apollo Group, Benita Kodu, iDeal Group, Linnamäe Lihatööstuse OÜ, Forum Cinemas, Biomarket, Fudy, Postimehe Kirjastus ja paljud teised ettevõtted.

Kontserni majandusaasta algas 1. mail 2022 ja lõppes tänavu 30. aprillil.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: