Saksamaa töötuse määr kasvas kõrgeimale tasemele 2021. aasta juunist

Tööbüroo Hamburgis
Tööbüroo Hamburgis Autor/allikas: SCANPIX/DAP/Markus Scholz

Saksamaa töötuse määr kasvas oktoobris 5,8 protsendini, mis on kõrgeim tase alates juunist 2021. Euroopa suurima majanduse ettevõtjad koondavad töötajaid majanduse kehva käekäigu tõttu.

Võrreldes septembriga kasvas möödunud kuul töötute arv 30 000 inimese võrra. Kokku on riigis 2,61 miljonit töötut, mis on 165 000 võrra rohkem kui aasta tagasi.

Saksa ametnike sõnul aitas töötuse määral kasvada rohkem kui ühe miljoni Ukraina põgeniku saabumine eelmisel aastal, vahendab Financial Times.

Vahetult pärast Venemaa täiemahulist sissetungi Ukrainasse 2022. aasta märtsis oli Saksamaa töötuse määr viis protsenti. Statistikute sõnul moodustasid Ukraina põgenikud 0,4 protsendipunkti töötuse määra kasvust.

Samuti langes vabade töökohtade arv Saksamaal 749 000 töökohani oktoobris, mis on 12 000 võrra vähem kui septembris ja 98 000 võrra vähem kui eelmise aasta oktoobris.

Saksamaa majandus langes 0,8 protsenti kolmandas kvartalis võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga. Võrreldes selle aasta teise kvartaliga moodustas langus 0,1 protsenti. Tegemist on ühe halvima näitajaga maailma suurimate majanduste seas.

Euroala töötuse määra oktoobrikuu number avaldatakse reedel. Analüütikud ootavad, et euroala kohta tervikuna jääb näitaja rekordmadalaks ehk 6,4 protsendi juurde.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: Financial Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: