Otse kell 10: riigikogu hääletab valitsuse usaldusküsimusega seotud eelnõusid

Riigikogu tänasel istungil tuleb teisele lugemisele kolm seaduseelnõu, mille valitsus on sidunud usaldusküsimusega. Kell 10 algavat istungit näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Valitsuse usaldusküsimusega on seotud valitsuse algatatud sotsiaalhoolekande seaduse ja teiste seaduste muutmise seadus, ravimiseaduse ja tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmine ning ravikindlustuse seaduse täiendamine.

Peaminister Kaja Kallas tegi eelmisel neljapäeval ettepaneku siduda seitse riigikogu menetluses olevat valitsuse algatatud eelnõud usaldusküsimusega ning arutada neid riigikogu täiskogus 21. ja 22. novembril.

Kui valitsus seob tema poolt algatatud eelnõu vastuvõtmise usaldusküsimusega enne eelnõu teist lugemist, võtab ta üle juhtivkomisjoni töö ja riigikogu esimees edastab valitsusele kõik eelnõule esitatud muudatusettepanekud. Seejärel koostab valitsus eelnõu uue teksti, muudatusettepanekute loetelu ja seletuskirja.

Eelnõu arutamisel muudatusettepanekuid hääletamisele ei panda ning eelnõu läheb lõpphääletusele.

Kui riigikogu usaldusküsimusega seotud eelnõu vastu ei võta, tingib see valitsuse tagasiastumise.

Opositsiooni hinnangul kasutab koalitsioon eelnõusid valitsuse usaldusküsimusega sidudes teerullimetoodikat ning ootab abi presidendilt.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: