X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Ahjutoetuse taotlemise algus venib veelgi

Korsten
Korsten Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Tehnilise rikke tõttu septembris kohe avapäeval tühistatud ahjuvahetuse toetuste vastuvõtmise lubas Kredex taas avada 2024. aasta jaanuaris, kuid praegu ei saa toetust endiselt taotleda.

Taotlusvooru avamise tähtpäevast teavitab Ettevõtlus ja Innovatsiooni Sihtasutus/Kredex avalikkust ja sihtrühmasid oma veebilehel ja üleriigilise levikuga päevalehes vähemalt kümme tööpäeva enne taotluste vastuvõtu algust.

29. jaanuari seisuga selliseid teateid ilmunud polnud.

"Täpne ahjutoetuse taotlemise avanemise aeg peaks selguma sel nädalal," ütles EAS-i ja Kredexi ühendasutuse kommunikatsioonispetsialist Martin Altraja ERR-ile esmaspäeval.

"Toetusvoor pidi avanema juba septembris, kuid kahjuks olime sunnitud selle edasi lükkama toona aset leidnud ulatusliku tehnilise rikke tõttu," selgitas kliimaministeeriumi välisõhu osakonna peaspetsialist Romario Siimer novembris pressiteate vahendusel.

Kliimaministeeriumi väitel oli rike selleks ajaks kõrvaldatud ja ühtlasi uuendatud toetusmeetme tingimusi, ning taotlusi lubati vastu võtma hakata jaanuaris. Pärast tingimuste muutmist toetab riik eelisjärjekorras väiksema sissetulekuga koduomanikke.

Esimeses voorus saab Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuselt toetust küsida vaid vana ahju ümberehitamiseks või uue ahju ehitamiseks ning kaugküttevõrguga liitumiseks.

Teises voorus, mis novembrikuise teate kohaselt pidi avatama 2024. aasta teises pooles, toetatakse lisaks esimeses voorus toetatavatele tegevustele ka õhk-vesi soojuspumba, maasoojuspumba, pelleti- või halupuidukatla soetamist koos paigaldamisega.

Eestis 215 000 ahjuga majapidamist. Sõltuvalt piirkonnast on toetuse määr kas 50 või 70 protsenti.

Toimetaja: Kaur Rasmus Tammelaan

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: