Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Suitsetamist piiravad seadused vähendavad laste astma ägenemist

Pärast avalikes kohtades suitsetamist piiravate seaduste kehtestamist on järsult vähenenud nende laste arv, kes raske astmahooga haiglasse satuvad, selgus Inglismaal avaldatud uuringust.
Suurbritannias keelati suitsetamine avalikes paikades ja töökohtades 2007. aasta juulis. Londoni Imperial College'i teadlaste sõnul vähenes esimesel aastal pärast keelu jõustumist astmahooga haiglasse sattunud laste hulk 12,3 protsendi võrra, vahendasid BBC ja Reuters ajakirjas Pediatrics ilmunud tulemusi.

Iga järgnenud kahe aasta jooksul vähenes haiglaravi vajanud astmahaigete laste hulk veel kolme protsendi võrra. Langustendents puudutas nii poisse kui tüdrukuid kõigis vanusegruppides ning nii jõukates kui vaestes piirkondades, nii linnas kui maal.

Sarnaseid suitsetamisvastaseid seadusi on kehtestatud ka teistes riikides, sh USAs, kus samuti on täheldatud laste astmajuhtude vähenemist.

"Selline avastus on hea uudis ja see peaks julgustama riike, mis avalikes kohtades suitsetamist lubavad, kaaluma samasuguste seaduste vastu võtmist," ütles uuringut juhtinud professor Christopher Millet.

Astma on üle maailma kõige sagedasem laste krooniline haigus. Selle sümptomid on hingeldamine, õhupuudus, köha ja pitsitustunne rinnus. Suurbritannias mõjutab astma iga 11. last.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: