Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lähiaastate suurim tee-ehitusprojekt on Tallinna-Tartu maantee Mäoni neljarajaliseks ehitamine

Foto: PM/Scanpix

Lähiaastate suurim tee-ehitusprojekt on Tallinna-Tartu maantee Mäoni neljarajaliseks ehitamine. Lisaks sellele tulevad nii Tartu kui Pärnu maanteele möödasõidurajad. Nii näeb ette täna majandusministeeriumist valitsusse saadetud uuendatud teehoiukava.

Kose-Mäo 40-kilomeetrise teelõigu neljarajaliseks ehitamine läheb maksma umbes 170 miljonit eurot. Maanteeamet loodab, et järgmise aasta alguses õnnestub välja kuulutada ehitushanke, kuigi pole välistatud, et projekt ei saa selleks aastaks valmis.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, et algavad ehitustööd Kose-Võõbu lõigul tuleva aasta suvel ning neljarajaline maantee Tallinnast Mäoni avatakse 2022. aasta esimeses pooles.

"Tegemist on ju lõiguga, kus on umbes 20% Tallinna-Tartu maantee liikluskoormusest, aga hukkunute arvust umbes 50%. See näitab, kui oluline on selle lõigu kordategemine on," kommenteeris majandusminister Kristen Michal.

Tartu maantee Põltsamaa ja Tartu vahelisele osale rajatakse aga 18 miljoni euro eest mitu möödasõidurada. Plaanis on ehitada kümme kaks pluss üks teelõiku, neist kahel algab ehitus juba varsti. Annikvere-Neanurme teelõigul läheb ehitus lahti tuleval kevadel, sinna tuleb mõlemas suunas üks möödasõidurada.

Valmaotsa-Käreve lõigule tuleb aga kolm möödasõidurada kummaski suunas ning tööd algavad ilmselt tuleva aasta kevadel.

Maanteeameti asejuhi Kaupo Sirki sõnul on kindlasti suur väljakutse, et kuidas nende tööde käigus tagada liiklus. "Me ei saa välistada seda, et pikaajalised kiirusepiirangud on tulemas ja lootus on, et liiklejad on tulevikus rahul nende tulemustega, mida me pakume," lausus Sirk.

Ka Pärnu maanteele tulevad lähiaastail möödasõidurajad. Esiteks Ääsmäe ja Kernu vahele ning teiseks Pärnu lähedale Nurme-Jänesselja teelõigule. Kokku lähevad need maksma 23 miljonit eurot.

Nende kõrval on üks suuremaid lähiaastate projekte ka Tallinna ringtee Jüri-väo teelõigu neljarajaliseks ehitamine, mis maksab 50 miljonit eurot.

Teehoiukava aastateks 2014-2020 näeb ette, et teedesse paigutatakse 1,7 miljardit eurot. Maanteeamet tõdeb, et inimesed tahaksid tegelikult näha plaanitust rohkem neljarajalisi teid.

"See valmisolek teede taristusse investeerida rohkem on olemas. Ma arvan, et see saab lähiaastail olema selline ühiskondliku arutelu ja eelarvearutelu teema," lausus Michal.

"Kui vaadata neid võimalusi ja soove, mis me tegelikult võiksime teha maanteedega ja teedega kiiremaks, turvalisemaks, vähem liiklusstressi tekitavaks, siis seda võimsust on ikka veel," lisas minister.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: