Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Talv tuli korraks tagasi

Tundub et mõneks ajaks on talv tagasi. Eeloleval ööl liigub madalrõhkkond Peipsi tagant kirdesse ning Skandinaaviast laieneb üle Läänemere külm kõrgrõhuhari.

Botnia ja Soome lahe kaldal valitseb vahelduva pilvisusega ilm, öösel sajab kohati lund, päeval ka lörtsi. Sajusemad ilmolud on aga Läänemere lõunaosas ja seda tänu Lõuna-Rootsi kohal hääbuvale madalrõhkkonnale.

Eestis langeb eeloleval ööl aga õhutemperatuur nullkraadist madalamale, mistõttu päevasest sajust märjad teepinnad jäätuvad ning muutuvad libedaks.

Ülehomme öösel liigub Norra merelt Lõuna-Skandinaavia kohale juba järgmine madalrõhkkond, mille servas tekkib osatsüklon aeglaselt Leedu ranniku poole liigub.

Ilm on madalrõhkkonna mõjul eriti sajune Skandinaavia lõunaosas, kus tuleb nii lund, lörtsi kui ka vihma. Läänemere idakaldal püsib ilm kõrgrõhkkonna harja mõjul suuremate sadudeta ning külmas õhumassis sajab siin-seal sajab kerget lund või lörtsi.

Saabuval ööl on Eestis vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab vähest lund. Ettevaatust teedel, kuna teed võivad jäätuda. Puhub põhjakaare tuul 4-10 m/s. Külma on öösel 0..-5, Kirde-Eestis võib temperatuur langeda isegi -8 kraadini.

Homme hommikul on vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab vähest lund, rannikul ka lörtsi. Puhub muutliku suunaga tuul 2-8 m/s . Õhutemperatuur on -2..+1, Kirde-Eestis kuni -4 kraadi.

Homme päeval on meil vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab vähest lund või lörtsi. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s. Õhutemperatuur on +1..+5, Kirde-Eestis 0..-2 kraadi.

Paraku jäävad ka edaspisi püsima üsna talvised ilmaolud. Laupäeval valitseb vahelduva pilvisuse ja ilm olulise sajuta ilm. Pühapäeval ja teisipäeval võib kohati tulla vähest lörtsi ja lund. Esmaspäeval on ilm pilvisem ja seegasademevõimalus suurem. Talvemeeleolu eest hoolitseb põhja- ja kirdestuul ning öösiti on külma kuni 8 kraadi. Päevased õhutemperatuurid jäävad nulli ja +5 ja +4 kraadi vahele.

Päris trööstitu olukord ka pole, sest päikest on üsna palju näha.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: