Muuli hinnangul oli Tsahkna ja Mihkelsoni minek selge juba aprillis

{{1498477740000 | amCalendar}}
Kalle Muuli.
Kalle Muuli. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) liikme Kalle Muuli hinnangul oli erakonna toonase esimehe Margus Tsahkna ja aseesimehe Marko Mihkelsoni lahkumine IRL-ist selge juba aprillis, kui erakonna volikogu ei toetanud nende reformiplaani.

"Tsahkna ja Mihkelsoni lahkumine otsustasti ära siis, kui IRL-i volikogu hääletas 8. aprillil maha nende ettepanekud erakonna juhtimise uuendamiseks ja ümberkorraldamiseks. See oli IRL-i volikogu poolt selge umbusaldusavaldus Tsahknale kui erakonna esimehele ja Mihkelsonile kui erakonna aseesimehele. Pärast seda oli selge, et neil pole selles erakonnas enam kohta," ütles Muuli esmaspäeval BNS-ile.

Muuli sõnul loobusid Tsahkna ja Mihkelson ka pärast kaotust volikogus kandideerimast erakonna kongressil IRL-i juhtkonda.

"Seepärast ei kandideerinud nad ka viimasel suurkogul IRL-i juhtorganitesse. Kuna ma toetasin Tsahkna ja Mihkelsoni ettepanekuid erakonna uuendamiseks, siis ei pidanud ka mina võimalikuks erakonna juhtorganitesse kandideerida," tõdes riigikogu endine liige.

"Tsahkna ja Mihkelsoni tänane otsus IRL-ist välja astuda on tegelikult üksnes IRL-i volikogu poolt juba 8. aprillil langetatud sisuliste otsuste vormistamine," konstateeris Muuli.

Muuli volitused riigikogus lõppesid seoses IRL-i uue esimehe Helir-Valdor Seedri tehtud muudatustega valitsuses, kui ta vahetas välja IRL-i ministrid Tsahkna, Sven Sesteri ja Marko Pomerantsi, kes pöördusid tagasi riigikokku.

Muuli ei kavatse kohalikel valimistel kandideerida

Muuli ei kavatse praeguste plaanide kohaselt kohalikel valimistel kandideerida ning plaanb tegeleda tennise ja kirjastamisega.

"Kohalikel valimistel ma praeguste plaanide kohaselt kandideerida ei kavatse," ütles Muuli esmaspäeval BNS-ile. "Aga iial ei tea, mis elu ette toob ja vabalt võib kõik ka teisiti minna," lisas ta samas.

"Kui suvi on kuiv ja päikseline, siis keskendun lähinädalatel tennise vaatamisele ja mängimisele," märkis tennise-entusiast Muuli, viidates Wimbledoni tenniseturniirile, mille kvalifikatsiooniringid algasid esmaspäeval ning finaal on 16. juulil. "Seepärast pole ma ka oma poliitilisele tulevikule ja parteilisele kuuluvusele väga mõelnud. Tenniseplatsil pole sel erilist tähtsust, kas oled vasakpoolne või parempoolne," tunnistas Muuli.

"Kui aga suvi tuleb kole ja vihmane, siis kavatsen rohkem aega pühendada äriasjadele. Mul on väike kirjastus ja mõned muudki ettevõtmised, mis vajaduse korral aitavad mul tennisest ülejäävat aega sisustada," märkis kunagine ajakirjanik Muuli. "Riigikogus tööd rügades polnud mul peaaegu üldse mahti nendega tegeleda, aga nüüd, kus aega rohkem, püüan kindlasti senisest rohkem raamatuid kirjastada ja ka ise neid kirjutada," lisa ta.

Esimesena ilmub tema kirjastuselt Vene tennisisti Maria Sharapova elulugu. "Aga pikkadel sügiskuudel on tulemas teisigi asju, sealhulgas loodetavasti ka üks minu enda kirjutatud raamat," ütles Muuli.

Ta tunnistas, et on siiski avatud ka muudele pakkumistele. "Kui leidub huvitavaid palgatöö pakkumisi, siis kaalun neidki kindlasti hoolega, aga seda siis, kui olen riigikogu tööst end välja puhanud ja valmis taas tõsiselt pingutama," rõhutas Muuli.

Muuli kandideeris 2015. aasta riigikogu valimistel Isamaa ja Res Publica Liidu nimekirjas, enne seda töötas ta Õpetajate Lehe peatoimetajana. Muuli on olnud ka mitme legendaarse poliitikasaate juht raadios, töötanud erinevatel positsioonidel Postimehes ning Eesti Päevalehe peatoimetajana. Ta on avaldanud ajalooraamatud "Isamaa tagatuba. Mart Laari valitsus 1992–1994" (2012) ja "Vabariigi sünnimärgid: varjatud murdehetki Eesti poliitikas 1987–2007" (2013). Aastal 2014 ilmus raamat Reformierakonna ajaloost "Kodanike riik. Reformierakond loomisest kuni tänapäevani".

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: