Läti võimuparteist Ühtsus lahkub viis seimiliiget ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Aleksejs Loskutovs.
Aleksejs Loskutovs. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Viis Läti paremtsentristliku võimupartei Ühtsus seimiliiget kirjutas esmaspäeval avalduse erakonnast lahkumiseks, ütles erakonna peasekretär Artis Kampars BNS-ile.

Ühtsusest, mis valitseb Lätit koos Roheliste ja Talurahva Liidu (ZZS) ja Rahvuslaste Ühendusega, lahkuvad Ints Dālderis, Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins ja Aleksejs Loskutovs.

Viņķele ütles BNS-ile, et viisik jätkab lahkumisest hoolimata seimis tööd Ühtsuse fraktsiooni koosseisus.

Judins sõnas BNS-ile, et viis saadikut jätkavad konstruktiivset tööd ja valitsuse toetamist. Tema sõnul käib töö uue partei asutamiseks.

Čigāne ütles, et Lätis poliitspektris on nõudlus selge Euroopa-meelse programmiga tsentristliku partei järele, ja lisas, et uus erakond on plaanis luua suve lõpuks.

Läti koalitsioon: viie Ühtsuse saadiku lahkumine ei kõiguta valitsust

Viie seimisaadiku lahkumine erakonnast Ühtsus ei mõjuta Läti valitsuse stabiilsust, rõhutasid koalitsioonipartnerid teisipäeval.

Roheliste ja Talurahva Liidu seimifraktsiooni juht Augusts Brigmanis ütles BNS-ile, et kavatseb koos peaminister Maris Kučinskisega viie lahkunud saadikuga kohtuda.

Brigmanis oli huvitatud sellest, et need saadikud jääks koalitsiooni toetama. "Neilt tulevate märkide alusel näib, et nad on valmis konstruktiivseks tööks," sõnas ta.

Brigmanis arvas, et kujunenud olukord valitsuse stabiilsust ei mõjuta, sest kõik erakonnast lahkunud on kutselised ja vastutustundlikud poliitikud.

Läti Rahvuslaste Ühenduse kaasesimehe Raivis Dzintars arvas, et Ühtsuse viisiku lahkumine ei mõjuta valitsuse tööd ning kui Ühtsuse fraktsioon jääb ühtseks, ei ole vahetut ohtu karta.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: