Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vastuolud nõukogus pärsivad Narva muuseumi uue juhi konkursi korraldamist

{{1505715780000 | amCalendar}}
Narva muuseum
Narva muuseum Autor/allikas: facebook.com/narvamuuseum

Narva muuseumi nõukogu tegevuse on halvanud jätkuv vastasseis Narva ja riigi esindajate vahel, linna esindajate väitel neid lihtsalt eiratakse põhimõtteliste otsuste puhul.

Muuseumi nõukogu käis viimati koos juulis, kuid Narva linna esindajad lahkusid poole istungi pealt, sest tülli mindi muuseumi uue juhi konkursi tähtaja pärast ning sellest ajast pole nõukogu koosolekuid toimunud ja konkurss on välja kuulutamata, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Narva muuseumi nõukogus on kuus liiget, kolm riigi ja kolm Narva poolt. Põhikirja järgi on häälte võrdse jagunemise korral otsustav hääl esimehel ja esimehe koht on praegu riigi käes.

Narva muuseumi pikaajalise eksjuhi, praeguse sihtasutuse nõukogu liikme Eldar Efendijevi sõnul jõudsid Narva linnajuhid kultuuriministriga kokkuleppele, et riik loobub nn topelthääle kasutamisest, kuid nõukogu koosolekul see kokkulepe miskipärast ei tööta.

"Tuleb välja, et meie teeme ettepaneku, hääletamine on 3:3 pluss ja lõpp pluss üks ja välja tuleb 4:3. Meile öeldi viimasel istungil, et kokkulepe on hea tahe, aga istung läheb nii nagu ta peab minema. Kõik küsimused, mis on lina poolt võib hääletada välja," nentis Efendijev.

Tema hinnangul mõjutab pikale veninud linna ja riigi vastasseis nõukogus muuseumi tööd negatiivselt.

Narva muuseumi nõukogu esimees, kultuuriministeeriumi asekantsler Tarvi Sits kinnitas, et tema lähtub nõukogu tööd juhtides põhikirjast ja muuseumi huvidest.

"Kui Narva linna esindaja paneb ühe või teise küsimuse ja nõuab hääletust ja on 3:3, siis vastavalt põhikirjale on tõesti nõukogu esimehe hääl otsustav," nentis Sits ja tunnistas, et kindlasti on linna esindajatega vaidlustes ka eriarvamusele jäädud.

Sitsi kinnitusel ei saa aga nõustuda linna esindajate väitega, et kõik ettepanekud, mis nende poolt tulevad, välja hääletatakse.

"Koostöö nõukogus ja Narva muuseumis peab toimuma ja juhatuse liikme valikul peab olema kindlasti mõlema asutaja tugi," märkis ta.

Sitsi sõnul pole näiteks Narva linn pidanud kinni varasemast kokkuleppest ja senini on linna poolt üle kandmata muuseumi toetuseks 70 000 eurot. "Väga raske on sihtasutusega raske edasi toimetada, kui pole kindlust selle aasta ja ka järgmise aasta rahastuses," nentis Sits.

Probleemiks on Narva linna soov leida muuseumile uus juht veel enne kohalikke valimisi ning Tarvi Sits ei pea sellist kiirustamist põhjendatuks.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: