Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Narva võimud on viimaks valmis Narva muuseumile toetuse välja maksma

Narva linnuse torn.
Narva linnuse torn. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Narva linnapea Tarmo Tammiste lubab esitada linnavolikogu märtsikuisel istungil lisaeelarve, kuhu on linna reservist üle kantud Narva muuseumile ette nähtud summa. Kui saadikud lisaeelarve heaks kiidavad, peaks alates 2016. aasta lõpust muuseumi ja linna vahel hõõgunud konflikt lõpuks lahendatud saama.

Kolmapäevasel Narva linnavalitsuse istungil lisati linna 2018. aasta lisaeelarvesse punkt, mille kohaselt kantakse eelarvesse reservist üle 321 000 eurot, mis on mõeldud Narva muuseumile tehtavateks makseteks, kirjutas ERRi venekeelne uudisteportaal.

1. märtsil oli Narva Muuseumi sihtasutuse nõukogu esimees, rahandusministeeriumi siseauditi osakonna juhataja Krista Nelson, kes esindab muuseumis riigi huve, saatnud Narva linnavalitsusele kirja, kus meenutas võimudele oma 15. veebruaril saadetud kirja, kus ta palus muuseumile teiseks kvartaliks raha eraldada.

Märtsikuises kirjas teavitas Nelson linnapea Tammistet ja linnavolikogu esimeest Aleksandr Jefimovit, et kui linn ei eralda teiseks kvartaliks ette nähtud summat linnaeelarvest, siis jätab ka riik kultuuriministeeriumi isikus oma osa teiseks kvartaliks välja maksmata.

Tammiste ütles, et pole nõukogu esimehe kirju näinud. "Kuid eelarveküsimusi otsustavad saadikud, linnavalitsusel seal kaalu ei ole. Kogu muuseumile mõeldud raha on reservis. Linnavolikogu märtsikuisel istungil tuleb lisaeelarve, milles see summa kantakse reservist üle kulude poolele. Otsuse makse asjus teevad deputaadid," lausus ta.

Narva linnavolikogu saadik Ilja Fjodorov, kes esindab Narva muuseumi nõukogus linna huve, usub, et raha eraldatakse muuseumile.

"Muuseumi nõukogus töötame koos riigi esindajatega konstruktiivselt, saame oma päringutele vastused ja mingit konflikti enam pole. Arutame istungil raha väljamaksmist ja ma usun, et teeme positiivse otsuse," lausus Fjodorov.

Viie aasta eest lõid Narva linn ja riik ühise sihtasutuse Narva muuseumi edasiseks tegutsemiseks. Kokkuleppe järgi pidi linn jätkama igal aastal muuseumi rahastamist senise 429 000 euroga, millega riik lisas alul omalt poolt 50 000 ja hiljem 100 000 eurot.

2018. aastaks jõuti olukorda, kus riigipoolne tugi on kasvanud 300 000 euroni. Narva linn seevastu jättis eelmisel aastal maksmata 70 000 eurot ning on eraldanud muuseumile sel aastal vaid neljandiku lubatud 429 000 eurost.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: