Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Narva muuseumijuhi uuel konkursil osalevad ka Efendijev ja Posti

Narva linnus
Narva linnus Autor/allikas: Narva Muuseum SA

Narva Muuseumi juhiks kavatsevad kandideerida ka nurjunud konkursil osalenud Ivo Posti ja Eldar Efendijev, enne selles ametis olnud Andres Toode pigem mitte.

Sihtasutus Narva Muuseum kuulutas välja avaliku konkursi sihtasutuse juhatuse liikme leidmiseks, avalduste esitamise tähtaeg on 21. jaanuar.

Muuseumi endine nõukogu liige, keskerakondlane Eldar Efendijev ütles reedel ERR-ile, et temal on kavatsus uuesti kandideerida. Sama kinnitas ka muuseumi teadusjuht Ivo Posti, kes praegu muuseumijuhi kohuseid täidab.

Muuseumis praegu projektijuhina töötav Andres Toode ütles ERR-ile, et tema esitab konkursile avalduse juhul, kui on näha lahendust Narva linnavolikogu ja muuseumi vahelisel konfliktil. "Kui see jant edasi kestab, siis pigem mitte."

Kultuuriministeeriumi pressiesindaja ütles reedel, et Narva muuseumi osas on kavas olukord ära kaardistada järgmisel nädalal, 10. jaanuariks on kavandatud sel teemal pressikonverents.

Detsembris muuseumijuhi valimine nurjus, kuna ükski kandidaat ei saanud äravalituks vajalikku lihthäälte enamust. Kuueliikmelises nõukogus jagunesid hääled kolm-kolm. Äravalituks olnuks vaja lihthäälte enamust.

Narva muuseumi juhiks kandideerisid lisaks Postile ja Efendijevile muuseumi Toode, Vaivara Sinimägede muuseumi juhataja Ivika Maidre ning Narva linna arhitektuuri- ja linnaplaneerimise ameti vanemspetsialist Dmitri Šutov.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: