Pevkur ei välista koalitsiooni ühegi erakonnaga

Hanno Pevkur ja Kristen Michal Reformierakonna üldkogul.
Hanno Pevkur ja Kristen Michal Reformierakonna üldkogul. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur andis esmaspäeval sotisaalmeedias tehtud postituses mõista, et ei soovi enne kohalikke valimisi hakata välistama koalitsiooni minekut ühegi erakonnaga.

"Nii jätkates võib erinevused leida kõikide erakondadega, sest parteide maailmavaated ongi erinevad," kirjutas Pevkur, lugedes üles Reformierakonnale sobimatud seisukohad nii Keskerakonna, sotsiaaldemokraatide kui ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna positsioonides.

"Aga koalitsioone siiski tehakse. See ongi demokraatia. Üksinda enda nurka värvimisega riiki edasi ei vii. Ja koostööd hakatakse tegema ühisosa, mitte erinevuste põhjal," rõhutas Pevkur. "Koalitsioon on alati parem kui ainuvõim. Seda näeme praegu ka Tallinnas, mida tähendab Keskerakonna 12 aastat kestnud stagnatsioon - ehitatakse riiki riigis oma politsei, panga, keeleruumi, TV ja muu sellisega," kirjutas Reformierakonna esimees.

"Kuigi meedias püütakse teha põhiteemaks, kes kellega koalitsiooni teeb, siis see ei ole praegu teema. Me raiskame väärtuslikku aega, kui arutame päevast päeva enne valimistulemuste selgumist, kes kellega koalitsiooni teeb või ei tee. Keskendume sisule," märkis Pevkur.

"Ehk kokkuvõtvalt - lõpetaks nüüd selle tibutantsu teemal kes kellega käib ja keskenduks sellele, kuidas inimeste elu paremaks muuta," lisas Pevkur.

Reformierakonna linnapeakandidaat Tallinnas Kristen Michal on välistanud Tallinnas koalitsiooni Keskerakonnaga, kuid mitte teiste jõududega.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: