Kolmandas kvartalis oli ligi 12 700 vaba ametikohta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tühi kassa
Tühi kassa Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides oli tänavu kolmandas kvartalis ligi 12 700 vaba ametikohta, mis on viimaste aastate suurim näitaja.

Võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga, kus vabade ametikohtade arv ulatus 11 000-ni, suurenes tänavu kolmandas kvartalis vabade ametikohtade arv 15 protsenti, teatas statistikaamet.

Vabade ametikohtade arv oli käesoleva aasta kolmandas kvartalis veidi suurem kui teises kvartalis, kui neid oli 12 000. Eelmise kvartaliga võrreldes kasvas vabade ametikohtade arv kuus protsenti.

Ametikohtade koguarvus ehk vabad ja hõivatud ametikohad kokku, on endiselt kõige suurem osa töötleva tööstuse (20 protsenti), kaubanduse (15 protsenti) ja hariduse (10 protsenti) valdkonna ametikohtadel.

Need tegevusalad on ka suurimad tööpakkujad ehk seal on vabade ametikohtade arv samuti kõige suurem. Ametikohtade koguarv oli kolmandas kvartalis üle 558 000. Eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes suurenes näitaja 0,7 protsenti ja käesoleva aasta teise kvartaliga võrreldes vähenes 0,5 protsenti.

Vabade ametikohtade määr ehk vabade ametikohtade osatähtsus ametikohtade koguarvus oli tänavu kolmandas kvartalis 2,3 protsenti, mis oli 0,1 protsendipunkti suurem kui eelmises kvartalis ja 0,3 protsendipunkti suurem kui eelmise aasta kolmandas kvartalis.

Vabade ametikohtade määr oli kolmandas kvartalis kõrgeim hariduses (3,2 protsenti), majutuses ja toitlustuses (3,1 protsenti) ning info ja side tegevusalal (3 protsenti).

Kõige madalam oli vabade ametikohtade määr põllumajanduses, metsamajanduses ja kalapüügis (0,7 protsenti), kinnisvaraalases tegevuses (0,8 protsenti) ja mäetööstuses (0,9 protsenti).

Avalikus sektoris vabade ametikohtade arv kolmandas kvartalis võrreldes eelmise kvartaliga kasvas, kuid suurem osa (71 protsenti) vabadest ametikohtadest asub erasektoris.

Vabade ametikohtade määr oli tänavu kolmandas kvartalis kõrgeim riigile kuuluvates asutustes ja ettevõtetes (2,9 protsenti) ning välismaa eraõiguslikele isikutele kuuluvates ettevõtetes (2,8 protsenti).

Madalaim oli vabade ametikohtade määr Eesti eraõiguslikele isikutele kuuluvates ettevõtetes (1,9 protsenti) ja kohalikele omavalitsustele kuuluvates asutustes ja ettevõtetes (2,3 protsenti).

Enamik vabadest ametikohtadest asusid nagu varemgi Harjumaal (64 protsenti), sealhulgas Tallinnas (49 protsenti), millele järgnevad Tartu- (10 protsenti) ja Ida-Virumaa (5 protsenti). Vabade ametikohtade arv oli väikseim Hiiu, Põlva, Lääne ja Jõgeva maakonnas.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: