Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kruusavedu Kose-Võõbu lõigule lõhkus teid ja pandi ajutiselt seisma

Kruusavedu Kose-Võõbu neljarajalise maantee ehitusobjektile on lõhkunud kohaliku tähtsusega riigimaanteid sedavõrd, et vedu tuli ajutiselt seisma panna. Täitematerjali vedamine jätkub teeolude paranemisel ning peatöövõtja TREV-2 Grupp lubab külateed kohe jälle sõidetavaks teha, et vedu saaks jätkuda.

Neljapäeval maanteeameti ja Kose-Võõbu lõigu ehitajaga kohtuma kogunenud Lau küla elanikud olid solvunud, sest kuus aastat tagasi tolmukindla katte saanud külatee on täiesti rikutud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tõsi, kruusavedu peatati kolmapäeval ning neljapäeval tegeles peatöövõtja TREV-2 teeaukude silumisega, et õige pea saaks kruusavedu jätkuda.

Hõreda ja Keava vaheline riigimaantee pole ainus, mis on hakanud raskete masinate all läbi vajuma.

"Samuti Kose-Purila lõik, on ka Viskla-Pikavere lõik. Neid lõike on," tõdes maanteeameti Põhja regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Tükk.

"Sellel talvel on olnud erakordselt kohati külmad ja kohati märjad olud, mis algasid sügisel ja sel aastal lihtsalt tee kandevõime on väga palju rohkem kaotanud kui tavatalvedel," selgitas TREV-2 projektijuht Alan Muruväli.

Maanteeamet tunnistab, et kruusavedu tulnuks probleemide ilmnemisel peatada juba palju varem.

"Töövõtja on järginud koormuspiiranguid ja seetõttu ma ei näe otseselt, et töövõtja oleks siin mingisuguseid rikkumisi teinud," ütles Tükk.

Lau külavanem Aare Hindremäe heidab kruusa vedajatele ette ka seda, et nad sõidavad külavaheteel liiga kiiresti.

Uus Kose-Võõbu tee nõuab tohutus koguses kruusa, kuid kehvade teeolude tõttu on vedu ajutiselt peatatud kahest karjäärist. Maanteeamet lubad Hõreda-Keava tee taastada sügisel või hiljemalt järgmisel aastal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: