Killandi vabandas: otsus jätta hümn mängimata ei sündinud kergekäeliselt

Foto: ERR

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl, kuid rõhutas, et otsus ei sündinud kergekäeliselt.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Killandi rõhutas, et otsus ei sündinud kergekäeliselt. "Me tõesti väga-väga mõtlesime, kuidas me selle suure rahvahulga sees seda asja lahendaksime. Küsimus oli eelkõige selles, et olime väga suure seltskonna hulgas. Kuna ilutulestik, mille linn oli eelnevalt välja reklaaminud, oli suur ja võimas, siis me kartsime, et selle müra sees ei ole hümnil väärikas koht. Seetõttu sai valitud selleks lauluks "Eestlane olen ja eestlaseks jään"."

"Ma väga vabandan kõikide nende ees, kelle tundeid ma selle traditsiooni muutmisega riivasin. Me oleksime pidanud seda ette kommunikeerima, et inimesed oleks saanud selle mõttega varem juba harjuda," lausus Killandi.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: