Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ratas ja Ossinovski toetavad koostööd PBK-ga

Telekanali PBK auto.
Telekanali PBK auto. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Peaminister Jüri Ratas ning töö- ja tervishoiu minister Jevgeni Ossinovski peavad mõistlikuks koostööd Venemaa telekanaliga PBK, sest nii saab Eesti riik nende arvates viia oma sõnumid kohalike mitte-eestlasteni.

"Ma ei ole kordagi tunnetanud, et kui mind on PBK ajakirjanikud intervjueerinud, siis oleksid nad kuidagi olnud Eesti-vaenulikud. Kui me peame oluliseks oma avaliku sektori info kõigi Eesti elanikeni viimist, siis täna näeme seda, et PBK reiting venekeelsete vaatajate hulgas on oluliselt kõrgem kui ETV+l. Julgeolekurisk on hoopis see, kui oluline ja vajalik info ei jõua Eesti inimesteni," sõnas peaminister.

Ossinovski sõnul meeldiks talle sõita ülikiire rongiga Riiga, aga niikaua kui seda rongi pole, siis kas ta peaks jätma Riiga minemata põhjusel, et ta tahaks just ülikiire rongiga sõita.

"Meie valik tänases seisus on, kas me teatud ideoloogilistel põhjustel ütleme, et jätame suure osa venekeelsest elanikkonnast vajaliku infota. Minu hinnangul peaks valitsuskabinet arutama ka seda, miks ETV+ pole käivitunud sellisel viisil kui oleme oodanud," rääkis Ossinovski.

Ta meenutas, et pärast pronksiöid käivitati ETV2, aga sellele ei eraldatud piisavalt vahendeid ja kanal jäi hingitsema.

"Pärast Ukraina kriisi avastati uuesti, et osa siinseid inimesi ei viibi meie inforuumis. Tollases valitsuses oli kolleege, kes arvasid, et midagi ei pea tegema. Reformierakond ei tahtnud midagi teha, aga Urmas Paet välisministrina seisis selle eest, et see kanal ikkagi sünniks. Me käivitasime ETV+, andsime palju ressurssi ja ütlesime, et see on pikaajaline tegevus. Nüüd tuleks arutada, mis ETV+ga on viltu läinud, et iseenesest kvaliteetset sisu tootvat kanalit vaadatakse nii vähe. See on küsimus ERR-ile ja ka valitsus võiks seda arutada."

Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul oleme me aga olukorras, kus Lääne ruumi ja Venemaa vahel käib infosõda. Reinsalu meenutas Euroopa Parlamendi resolutsiooni, milles Venemaa infosõja metoodikad asetati samale tasandile ISIS-ega. Suhtumises Venemaa telekanalitesse ja teistesse nendega seotud ühingutesse soovitas Reinsalu Eestil õppust võtta Ameerika Ühendriikidelt.

"Vaba ühiskonda kaitseb kõige enam avalikustamine. USA on võtnud kontseptsiooniks, et isikud, kes tegelevad nende territooriumil välisriikide mõju all, peavad oma huvid avalikult deklareerima. Venemaa on justkui ka midagi sellist teinud, aga nemad kasutavad seda tegelikkuses sõnavabaduse maha surumiseks. Olen palunud meie justiitsministeeriumi ametnikel sellega tegeleda, kuidas ka meie saaksime paremat ülevaadet ning järgmise aasta algul peaks vastav raport valmima. Meie eesmärk pole olla pidevalt kaitseasendis, vaid et läbi teavituse ja õiguslike meetmete loodaks olukord, kus me pole infooperatsioonide mängukannid."

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: