Jürgen Ligi nimetas Urmas Reinsalu "tõpraks" ja "täielikuks pätiks"

Sel hetkel ütles Ligi saates Reinsalule:
Sel hetkel ütles Ligi saates Reinsalule: "Ole kuss!" Autor/allikas: ERR

Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi oli pärast eilset ETV "Foorumit" sedavõrd endast väljas, et nimetas samuti saates osalenud justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) sotsiaalmeedia postitustes "suurimaks tõpraks" ja "täielikuks pätiks".

Kui saates käratas Ligi Reinsalule "Ole kuss!", siis sotsiaalmeedias olid ta hinnangud veel mitu kraadi kangemad. Ligi kommentaarid ilmusid postituse all, kus üks televaataja heitis saatele ette poliitikute pidevat üksteisele peale rääkimist ja süsteemitust.

Ligi teatas, et väga raske on süsteemselt vaielda kui ootad sõna saamist seitse minutit ja siis saad ise rääkida napilt minuti. Edasi läksid aga Ligi postitused järjest ägedamaks ning ta süüdistas teisi saatekülalisi destruktiivsuses.

"Suurim tõbras oli Reinsalu (justiitsminister Urmas Reinsalu - toim), kelle vastused olid Ervin Abel ja ega vassimisega usaldust ei võida. Kõik, nii ümberjagamise, sotsiaalkindlustuse, maksusüsteemi, julgeolekupoliitika, vene hariduse eelisarendamise kui muude “dogmade” kohta, mille murdmist ette heitsin," kirjutas Ligi.

Veidi hiljem ta lisas: "Kadri (majandus- ja taristuminister Kadri Simson - toim) oli enda kohta viisakas, aga Reinsalu täielik pätt. Ei mingit plaani asjast rääkida, ainult irvitus sisulise vaidluse suhtes. Ei ühtki vastust, miks nad täidavad järjest Savisaare unistusi ja lammutavad kõiki reforme."

Lõpuks teatas Ligi, et ta ise ei vaatagi Foorumit, kuid peab erakonna soovil saates käima.

"Mina ei vaatagi neid (Foorumi saateid - toim), aga pean käima vahel. Pakkusin alternatiivi, aga nõuti mind. Sita maiste on minnes alati, sest alati pean vaidlema tüüpidega, kelle ainus eriala on debati lõhkumine."

Reinsalu kommentaar

Justiitsminister Urmas Reinsalu ei soovinud ERR-ile Ligi väljaütlemist pikalt lahata: "Eks Jürgen Ligi annab päeva- ja öökaupa oma pisikese panuse Eesti poliitilise ja inimsuhete kultuuri arengusse. Millegipärast meenus täiesti asjasse mittepuutuv tähendamissõna, et eks see koer kiunu kõige valjemalt, kes kiviga pihta sai. Rahulikku jõuluaega isand Ligile."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: