Koalitsioon võib muuta töötavate pensionäride maksustamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pensionärid.
Pensionärid. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Koalitsioon võib muuta oma varasemat otsust ning muuta palju kriitikat pälvinud töötavate pensionäride maksustamise reegleid.

"Me ei välista sellist võimalust, et koalitsioon ise tuleb selles küsimuses välja uue regulatsiooniga. Me ei taha kopeerida Reformierakonda, kes eelnevatel aastatel lihtsast viskas välja meie seadusloome ja pärast võttis analoogse oma nime all vastu," ütles riigikogu rahanduskomisjoni esimees, Keskerakonna liige Mihhail Stalnuhhin teisipäeval BNS-ile.

Riigikogu jättis teisipäeval esimesel lugemisel menetlusse Reformierakonna esitatud tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu, lükates 77 häälega tagasi rahanduskomisjoni ettepaneku eelnõu menetlusest välja arvata.

"Koalitsiooninõukogu eile otsustas, et kuna pole välistatud, et me ise tuleme selle teema juurde, siis jäägu Reformierakonna eelnõu sisse selleks, et oleks võimalus pärast ühendada - muidugi kui kõik algatajad on sellega nõus," rääkis Stalnuhhin.

Maksuvaba miinimumi vähenemise süsteemiga alates 1200-eurosest tulust, mis kehtestati 2018. aastast, ning täiendava pensioni maksuvaba miinimumi kaotamisega, on kõik pensionid ja kogumispensionite väljamaksed sattunud uude maksurežiimi. Tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu järgi on pension maksustatav tulu, kuid ei lähe arvesse maksuvaba tulu suuruse määratlemisel, ehk töötava pensionäri pensioni, sealhulgas vanaduspensioni ja töövõimetuspensioni, ei arvestata maksuvaba tulu määra sisse, selgitas riigikogu pressiesindaja. See välistab juba maksustatud summa teist korda tulumaksubaasi hulka arvamise.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: