Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Helme Äripäeva pretsedendist: Sarapuudega on hoopis teine asi

Martin Helme.
Martin Helme. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees Martin Helme ütles, et Eerik-Niiles Krossi võit riigikohtus Äripäeva üle ei ole võrreldav Kersti Sarapuu ettevalmistamisel oleva hagiga Jürgen Ligi ja Martin Helme vastu.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juhi Kersti Sarapuu ettevalmistamisel olev hagi Martin Helme ja reformierakondlase Jürgen Ligi vastu on Helme sõnul hoopis teine asi. "Asjaolud on need, mis loevad," ütles Helme.

"Meie juriidilisel analüüsil ei ole Sarapuudel mingit kaasust meie vastu. Me ei ole väitnud midagi nende kohta, mida nad väidavad, et me oleme väitnud. Või mina vähemalt ei ole väitnud midagi sellist. Selles mõttes nad ärplevad niisama meie meelest," kommenteeris Helme.

"Me räägime sellest, et meil on korruptsioonikahtlus. Korruptsioonikahtlus ei ole faktiväide. Sellega lõpeb kogu lugu ära. Kui me ütleme, et me kahtlustame, et teil on seal plaanis midagi virutada, siis see ei ole faktiväide. Sealtmaalt edasi ei olegi millegagi kohut käia meie meelest," lisas Helme veel.

Perekond Sarapuu hagi Martin Helme ja Jürgen Ligi vastu on ettevalmistamisel. Helme on saanud hagihoiatuse.

Helme rääkis, et Äripäeva kohtuotsuse üle on tal hoopiski hea meel, sest see annab lootust, et ka EKRE-t võib sarnases kohtuasjas edu saata.

"Mul on selle kohtuostuse üle hea meel. Sest meil on enam vähem samasugune kaasus Ekspress Meedia vastu üleval. Antud riigikohtu otsus sisuliselt kinnitas riigikohtu tasandil üle ringkonnakohtu seisukoha, mis annab meile lootust, et meil on šanss võita," ütles Helme ERR-ile.

EKRE käib Ekspress Meediaga kohut 2015. aastast, halduskohtus ja ringkonnakohtus on nad kaotanud.

"Seal on 30 või 40 artiklit, milles meid sõimatakse küll fašistideks, küll natsideks, küll vaenu õhutajateks. Väga paljud neist ongi arvamuslood," rääkis Helme.

"Meie vahe muidugi Krossiga on see, et meie oleme hagejad juriidilise isikuna, ehk erakonnana, aga Kross oli eraisikuna. Seadus ei tee seal vahet, aga kohtupraktika siiani juriidilise isiku osas puudub," täpsustas Helme.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: