Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mitmed koalitsioonisaadikud lubavad Reinsalu umbusaldusavaldusega ühineda

{{1516365360000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Hannes Hanso ütles, et kui justiitsminister Urmas Reinsalu vastu peaks umbusaldusavaldus tulema, kavatseb tema sellega ühineda. Sama on kinnitanud paljud teised valitsuserakondade riigikogu saadikud.

"Olen ka SDE fraktsiooni esimeest oma otsusest teavitanud. Kuidas ma saaksin otsa vaadata oma naisele, tütardele, õdedele, kallitele naiskolleegidele fraktsioonis ja riigikogus kui ma seda ei teeks? Ja tervele poolele Eesti elanikkonnast ehk meie naistele?" kirjutas Hanso sotsiaalmeedias.

"Mõni pelgab, et umbusalduse avaldamine võib esile kutsuda valitsuskriisi... mina arvan, et selline valitsus, kus on Reinsalu-suguse suupruugiga valitsusliikmed, ongi juba kriisis," ütles Hanso.

ERR-i raadiouudistele ütles Hanso, et ta ei oska öelda, kas koalitsioonierakondade seast keegi veel umbusaldushääletusega ühineda kavatseb.

"Kui palju võib hääli tulla Sotsiaaldemokraatliku Erakonna seest selle umbusalduse toetuseks, mina öelda ei oska. Meil on arvestatav arv naisterahvaid. Loomulikult ma arvaksin, et ka nemad võiksid soovida umbusaldusega ühineda. Aga eks igalühel on omad kalkulatsioonid, mille järgi nad hääletavad," sõnas Hanso.

Sotside fraktsiooni esimees Kalvi Kõva seoses Reinsalu umbusaldamise plaaniga selget seisukohta ei väljendanud.

ERR-i raadiouudistele teadaolevalt on sotsidest alla kirjutada lubanud Heljo Pikhof ja Inara Luigas. Rainer Vakra lubas veel mõelda, kuidas ta selles küsimuses käituda kavatseb.

"Reformierakond teeb oma opositsioonitööd. Eks me mõtleme ja kujundame oma seisukoha," kommenteeris Kõva.

Umbusaldusavaldusele allakirja andmist ei ole välistanud ka Keskerakonna fraktsiooni liikmed Olga Ivanova, Marika Tuus-Laul, Heimar Lenk ja Oudekki Loone.

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu ütles reede õhtul siiski, et Keskerakonna saadikud ei toeta Reinsalule umbusalduse avaldamist.

"Meedias ilmunud väited nagu oleks viis riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liiget lubanud justiitsministri umbusaldusavaldusele oma allkirja anda, ei vasta tõele. Täna toimunud fraktsiooni seminaril jäi selgelt kõlama seisukoht, et Keskerakonna saadikud ei toeta Urmas Reinsalule umbusalduse avaldamist," teatas ta.

Sarapuu sõnul arutab Keskerakonna fraktsioon tekkinud olukorda ka oma esmaspäevasel koosolekul.

Kolmapäeval taunis Reinsalu seisukohta 19 riigikogu naissaadikut, kelle seas oli nii opositsiooni kui ka koalitsiooni liikmeid.

Umbusaldusavaldusele lubasid alla kirjutada fraktsioonitud Marko Mihkelson ja Margus Tsahkna.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi ütles reedel, et kui justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) esmaspäevaks tagasi ei astu, algatab fraktsioon umbusaldusavalduse.

Umbusaldusavaldus koostatakse seoses Reinsalu lausega, et kahetseb naistevastase vägivalla hukkamõistmist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: