Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Võrumaa külapood püüab Eesti-Läti alkorallist kasu lõigata

Kui paljud väikekaupmehed kurdavad, et on Eesti-Läti alkoralli tõttu sunnitud oma piirilähedase poe kinni panema, siis Metsavenna talu Võrumaal on sellest hoopis kasu lõiganud.

Läti piirist nelja kilomeetri kaugusel Vastse-Roosa külas asuv Metsavenna pood tähistas tänavu 24. veebruaril 25. sünnipäeva. Selle aja jooksul on kauplus näinud nii paremaid kui ka halvemaid aegu, vahendas "Ringvaade".

Oma mõju on avaldanud ka Eesti-Läti piirikaubandus. Metsavenna talu peremees Meelis Mõttus püüab sellest aga kasu lõigata.

"Lätis, siit nelja kilomeetri kaugusel on kell 8-22 iga päev alkopood lahti. Ei ole pikka aega saanud siin suitsu, viina müüa. Aga selle asemel oleme hakanud müüma sõira, piima, kohupiima, juustusid, prantsuse juustusid, pastöriseerimata piimast kvaliteetjuustusid. Nende tegemist arendame," rääkis ta.

"Kui eestlased toovad Lätist viina, mida eraisik võib tuua, siis Lätisse ametlikult pastöriseerimata piima pakendatud kujul viia ei tohi. Aga inimesed ostavad siit ja viivad ja umbes 1000 liitrit kuus," lisas ta.

Mõttus selgitas, et seaduse kohaselt tohib kauplus kohapeal tehtavatest piimatoodetest mujal realiseerida vaid 25 protsenti.

"Me peame kohapeal realiseerima 75 protsenti. Meil külas elab 15 inimest. Kuidas on võimalik edasi areneda? Aga lätlased aitavad meid välja. See, mida lätlased ostavad, kajastub meil kohapeal müügina. Nii otsimegi väljapääse, et edasi elada," rääkis Mõttus.

Ta kinnitas, et tänu Alko1000 kauplusele Lätis käib tema kaupluses ka aina rohkem inimesi mujalt Eestist.

"Kes mööda sõidavad ja ostavad Lätist alkoholi, siis siin peatavad kinni, ostavad piima ja sõira. Aga kelgumägi on ka selline, mis eestlasi ka siiapoole meelitab," ütles ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: