Kreeka ei kavatse Türgis vahistatud sõdureid välja vahetada

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Türgi sõjaväepolitseinikud eskortimas kinni võetud Kreeka sõjaväelasi. Autor/allikas: DHA-Depo Photos via AP/Scanpix

Ateena ei kavatse vahetada kaht ekslikult Türki sisenenud ja seal vahi alla võetud sõdurit kaheksa Türgi sõduri vastu, kes on palunud Kreekalt asüüli, ütles Kreeka välisministeeriumi nooremminister laupäeval.

"See on täielik fantaasia. Me ei ole Türgiga sõjas, et viia läbi vangide vahetust," ütles Yiorgos Katrougalos ajakirjanikele, lisades, et sellised spioonilood pärinevad Türgi meediast.

Katrougalose sõnul ei ole kahe tahtmatult Türki sisenenud Kreeka sõduri juhtum ebatavaline, sest selliseid asju piiril juhtub.

Kreeka sõjaväe teatel kaldusid leitnandi ja seersandi auastmes sõdurid kahte riiki eraldava Evrose jõe lähedal halva ilma tõttu marsruudilt kõrvale ja sattusid Türgi territooriumile.

Türgi Edirne linnas asuv kohus esitas sõduritele süüdistused sõjalise spionaaži katses ja sisenemises keelatud sõjalisele territooriumile.

Uudisteagentuuri ANA teatel ilmuvad sõdurid Edirnes kohtu ette esmaspäeval. Ateena väidab, et neid süüdistatakse vaid ebaseaduslikus sisenemises keelatud alale.

Kreeka valitsuse pressiesindaja Dimitris Tzanakopoulos ütles reedel, et Ateena ootab kahe ohvitseri viivitamatut loovutamist.

Vahejuhtum ähvardab pingestada Ankara ja Ateena suhteid, kes on viimastel aastakümnetel NATO liikmesusest hoolimata mitmel korral sõja veerele jõudnud.

Türgi ja Kreeka laevad on viimastel nädalatel Egeuse mere saarestike vetes mitu korda kokku põrganud. Saared on Türgi-Kreeka pikaajalise piirivaidluse keskmes.

Kahe riigi suhetes on pingeallikaks ka Küprose olukord, kuid vahetum mure on kaheksa Türgi sõduri viibimine Kreekas olukorras, kus Ankara nõuab nende väljaandmist.

Kreeka võimud on keeldunud riigipöörde ööl Türgist helikopteriga naaberriiki põgenenud sõdureid välja andmast, öeldes, et neile ei saaks kodumaal osaks õiglast kohtupidamist.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: