Hiiumaa ja mandri vahel hakkasid praamid tavagraafiku järgi sõitma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Reedel taastus tänu veetaseme tõusule mandri ja Hiiumaa vahel tavapärane parvlaevaliiklus.

Liinil opereeriv TS Laevad teatas, et merevee tase on tõusnud piirini, mil laevad saavad taas Rukki kanalit piiranguteta läbida.

Reedel toimusid esimesed väljumised kell 6.30 nii Rohuküla kui ka Heltermaa sadamast.

Kõrgest õhurõhust ja idakaare tuultest põhjustatud madala mere­veetaseme tõttu oli liiklus Hiiumaa liinil häiritud kümme päeva.

Mereinstituudi prognoosi kohaselt jõuab merevee tase täna küll piirini, mis võimaldab parvlaevadel läbida Rukki kanalit, kuid paljude aastate keskmise lähedale alles uuel nädalal, kirjutab Hiiu Leht.

Riigi ilmateenistuse juhtiv­sünoptik Taimi Paljak ütles väljaandele, et kõrgrõhkkond on Eesti aladel küll nõrgenemas, kuid jääb Venemaa Euroopa-osa kohale ja seetõttu takistab madalrõhkkondade vaba liikumist läänest itta.

“Lähiajal puhub tuul nii Läänemerel kui Taani väinades ikka idakaarest, mis ei taga meie ranniku­vetesse kiiret vee lisandumist. Küll aga üldine õhurõhufoon langeb, tuul nõrgeneb ning see võimaldab veetasemel tõusta kõrgemale, jäädes tõenäoliselt nädala lõpuni 10–15 sentimeetrit keskmisest madalamale. Uuel nädalal muutuvad madal­rõhkkonnad aktiivsemaks, nädala keskpaiku pöördub tuul paariks päevaks lõunasse ja edelasse ning see tagab veetaseme tõusu keskmise lähedale."

 

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: