Narva-Jõesuu elanikud tulid rahvaalgatuse korras metsaraie üle arutlema

Eelmisel sügisel tegi Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) üle mitme aasta Narva-Jõesuus paarikümnel hektaril lageraiet. Kuna kuurortlinna elanikud kardavad oma elukeskkonna halvenemise pärast, toimus teisipäeva õhtul seal rahvaalgatuse korras esimest korda metsateemaline kohtumine.

RMK Ida-Virumaa metsaülem Alar Süda tunnistas "Aktuaalsele kaamerale", et talle ei tulnud üllatusena praegune huvi raie vastu, mis riigimetsa majandamise keskus sügisel Narva-Jõesuus tegi.

"Vaadates, mis Eestis tervikuna täna toimub, on see väga normaalne. Viimased sündmused Eestis on selle teema siin üles tõstnud ja ma arvan, et neid asju tulebki selgitada - ju seda tööd ongi vaja teha," tõdes Süda ning toonitas, et sügisel raielankidel alanud tööd jätkuvad kevadel ja RMK-le traditsiooniliselt istutatakse tulevikus sinna uued puud.

Elanikel on kõige suurem mure, et Narva-Jõesuu ei kaotaks oma rohelise linna staatust.

"Mul kasvas selles metsas laps üles. Me oleme alati selles metsas koertega jalutanud ja me käisime seal seenel. Praegu on seal vaid kännud," ütles kohtumisel osalenud Natalja.

"Meil on siin meri ja okasmets. Inimesed tulevad siia puhkama ja end ravima, aga varsti seda võimalust ei ole, sest kui metsa minna, siis on seal kõik paljas," rääkis Andrei.

Narva-Jõesuu linnavolikogu esimees Veikko Luhalaid oli rahul, et enamik linnalähedastest metsadest kuulub piirkonnas RMK-le, mitte eraomanikele, kellega on raskem läbi rääkida.

"Kui ma praegu siia sõidan, siis need erametsad, mis on maha võetud, on koledad, midagi teha ei ole. Aga ega hoobasid ka ei ole, et seda takistada, eraomand on püha ja puutumatu. Siinkohal tuleb leida vähemalt Narva-Jõesuu asula ümbruskonnas olevate RMK metsadega mõistlik kompromiss," sõnas ta.

Luhalaid selgitas, et Lääne-Euroopa eeskujul võiks asulate juures teha vaid puhastust või korrastusraiet ning sealt, kuhu silm ei ulatu, võtta majandusotstarbel. "Ma olen selles osas nõus, et kuurortlinn peab parkmetsa mulje jätma, kui see ära kaob, siis pole turistil siin midagi teha," nentis linnavolikogu esimees.

Üle 70 inimese saali toonud kohtumisel lepiti kokku, et selliseid linnaelanikke teavitavaid kohtumisi korraldatakse ka tulevikus.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: