Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kose-Võõbu teelõigu ehitamine on töövõtjate kinnitusel graafikus

Eesti esimese, 120 kilomeetrit tunnis liiklemist lubava Kose-Võõbu teelõigu ehitamine on töövõtjate kinnitusel graafikus või läinud loodetust isegi kiiremini, kuigi töid segas kevadine liigniiskus. Kokku kulub 25 kilomeetri pikkuse neljarajalise kiirtee ehitamiseks ligi 80 miljonit eurot.

Kose-Ardu neljarajalise kiirtee ehitamist alustati möödunud suvel, Ardu ja Võõbu vahel löödi kopp maasse tänavu veebruaris. Koos muldkeha rajamisega käib Kose-Ardu lõigul Kose-Risti ja Ardu liiklussõlme ning Rõõsa ökodukti ehitamine. Kevadine liigniiksus tekitas ehitajale palju lisaprobleeme, nii tuli kruusavedu koguni kuueks nädalaks seisma panna, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Alad olid vee all ja oli raskusi isegi ligipääsemisega objektile, raskusi väljakaevetega ja materjalide sissevedudega objektile. Tänaseks on enamus kaevetöid meie lõigul lõpetatud, plaane on vahepeal küll veidi muudetud, aga kokkuvõttes oleme graafikus," selgitas Kose-Ardu lõigu peatöövõtja AS Trev-2 Grupp projektijuht Alan Muruväli.

Seevastu Ardu-Võõbu lõigul probleeme, millest ehitaja jõud üle ei käinud, polegi olnud. Lisaks teetammile tuleb seal valmis ehitada kaks viadukti, ökodukt ja kolm silda.

"Suurema rattaga autoga saab juba tegelikult kogu trassi otsast trassi lõpuni välja sõita. Lisaks sellele on tänaseks valmis üks sild, see on Pirita sild, kus on betoontööd lõpetatud. Nii et me ise küll hindame, et see on väga hästi alanud," sõnas Ardu-Võõbu lõigu peatöövõtja GRK Infra AS tegevjuht Tarvi Kliimask.

Kose-Võõbu teelõigu ehitus üllatab oma mastaapidega - ainuüksi Matsimäe kandis tuleb turbapinnast välja kaevandada enam kui kuue meetri sügavuselt.

"Peab olema hästi hoolas, et turvas oleks põhjani välja võetud, et teda üldse sisse ei jää ja tagasitäide saaks kohe tehtud, sest pinnasevesi voolab sinna kohe sisse," kommenteeris GRK Infra AS tegevjuht Tarvi Kliimask.

Maanteeametil peatöövõtjatele senitehtu eest etteheiteid ei ole.

"Tuleb tunnistada, et hetkel oleme rahul nende tegemistega. Aega kulub palju, osaliselt tuleb jätta mulded seisma, oodata, kuni nad vajuvad, ja seejärel edasi ehitada. Et tulevikus vältida probleeme," märkis maanteeameti Põhja regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Tükk.

Kose ja Võõbu vaheline uus tee avatakse liiklusele 2020. aasta sügisel.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: