Eesti plaanib USA toetuse eest osta tankitõrje- ja suurtükimoona

{{1522834020000 | amCalendar}}
Foto: Mil.ee

Eesti plaanib Ameerika Ühendriikide toetuse eest osta laskemoona tankitõrjekompleksidele Javelin, suurtükimoona ning luurevahendeid.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja ütles BNS-ile, et erinevatest fondidest on Ameerika Ühendriikide käesoleva aasta eelarves Balti riikide sõjalisele riigikaitsele eraldatud toetusi kokku umbes 170 miljonit dollari ulatuses. Summa jaguned kolme riigi vahel.

"Selle summa eest on võimalik hankida USA-st meile vajalikke kaitseotstarbelisi vahendeid. Eesti on otsustanud hankida laskemoona tankitõrjekompleksidele Javelin, 155-millimeetrist suurtükimoona ning luurevahendeid," sõnas pressiesindaja. Ta lisas, et hanked on osaliselt juba käimas, täpne tarnete aeg on veel selgumisel.

USA plaanib eraldada Baltimaadele ligi 100 miljonit dollarit suurekaliibrilise laskemoona hankimiseks ja üle 70 miljoni väljaõppe- ja varustusprogrammidele, et tugevdada kolme riigi relvajõude, seisab nelja riigi presidentide teisipäeval vastuvõetud ühises julgeolekudeklaratsioonis.

Dokumendist selgub, et USA jätkab kaitse- ja julgeolekutaristu arendamist Baltimaades, Eesti, Läti ja Leedu riikliku vastupanuvõime tugevdamist ning kaitsevõime arendamist läbi julgeolekuabiprogrammide nagu välisriigi sõjaline rahastamine ja rahvusvaheline sõjaline haridus ja väljaõpe.

USA abi raames saadav relvastus ja laskemoon jõuab Eestisse järgmisel aastal, tankitõrjeraketid tõenäoliselt ülejärgmisel aastal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

2016. aastal annetas USA tankitõrje rakette 33 miljoni dollari eest. Peale selle on ameeriklased ehitanud 25 miljoni dollari eest rajatisi rasketehnikale ning 10 miljoni eest treeningalasid Tapal.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: