Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Siim Kallas: Hanno Pevkuri kui mingi märtri haletsemine on naeruväärne

Päev enne Reformierakonna uue juhi valimist saatis erakonna auesimees Siim Kallas partei siselisti kirja, kus ründas teravalt erakonna senist esimeest Hanno Pevkurit ja tema mõttekaaslasi. Pevkur Kallasega avalikult vaielda ei soovi, kuid soovitab vaadata erakonna reitingu tõusu tema esimeheks oleku ajal.

"Hanno Pevkur ei saanud erakonna esimehena hakkama. /.../ Tema kõned ja intervjuud olid igavad ja ebahuvitavad. Jutt mingitest "uuendusmeelsetest", kes justkui on koondunud Pevkuri ümber, kuulub huumori valdkonda. Ta ei osanud juhtida fraktsiooni, ka seal ei suutnud ta motiveerida oma toetajaid. Hanno Pevkuri kui mingi märtri haletsemine on naeruväärne ega aita kuidagi kaasa valimisvõidule aastal 2019," kirjutas Kallas.

Kallast pahandas reedeses ajalehes Postimees ilmunud artikkel Reformierakonna juhatuse valimiste eelsetest pingetest. Artiklis kirjutati Kristen Michali ja tema mõttekaaslaste soovist saada uues juhatuses endale ülekaal. Kallase sõnul ületab artikkel tema jaoks "valede ja otseste väljamõeldiste rohkuse poolest taluvuspiiri. Seda enam, et kogu loo allikas oli selgesti erapoolik."

Kallas meenutab, et tema tegi Kristen Michalist omal ajal Reformierakonna peasekretäri ja oli tema tööga väga rahul.

"Ta on Eesti paremaid kui mitte parim poliitilise organiseerimistöö (ilma milleta ei saa hakkama ükski erakond) tegija. Samas olin mina ja eriti erakonna võimalik tulevane esimees need, kes soovitasid Kristenil kriisi korral tagasi astuda. Samal ajal kui need, kes teda täna poriga üle valavad, laskusid juba eemalt küüru, kui teda nägid. Kriisist erakonnas seoses rahastamisega on möödas kuus aastat. Kui kaua veel?"

Kallase sõnul üritavad Hanno Pevkur ja tema toetajad luua Michalis vaenlase kuju.

"Kuhu see viib? Mõte on selge – kasutada seda uue erakonna esimehe positsioonide nõrgestamiseks. Kuidas see meid valimistel aitab? Erakonnal, nagu igal teisel organisatsioonil peab olema tugev ja üksmeelne juhtkond. Pevkur seda luua ei suutnud ja nüüd teeb ta kõik selleks, et sellise juhtkonna töö uue esimehe all saaks olema võimalikult raske."

Pvekur ei soovi Kallasega avalikult vaielda

Hanno Pevkur ütles ERR-i raadiouudistele, et tal oli Siim Kallase kirja kummastav lugeda, aga ta ei hakka temaga avalikult vaidlema.

"Ühes olen ma Siim Kallasega nõus - erakonna jaoks on oluline inimeste toetus. Hetkel on see 34 protsenti ja see on väga hea tulemus. Kui vaadata ajas tagasi poolteist aastat tagasi, kui majas oli muutus, siis oli see number 21-22 protsenti," ütles Pevkur.

Erakonna esimehe kohalt taanduv Pevkur kandideerib ise ka erakonna juhatusse. Kas Siim Kallase kirjal võiks olla mõju ka juhatuse valimiste tulemustele, ta hinnata ei soovinud.

"Suur osa on oma e-hääle juba ära andnud, aga hääli antakse ka laupäeval ka kohapeal. Kui valimistulemused on välja kuulutanud, eks siis ole näha," sõnas Pevkur.

Reformierakond valib laupäeval endale uue esimehe ja juhatuse. Ainus kandidaat erakonna esimehe kohale on Kaja Kallas, juhatuse 16 kohale on esitatud 26 kandidaati.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: