Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reformierakond kinnitas Kaja Kallase esimeheks

{{1523682780000 | amCalendar}}

Laupäeva pärastlõunal kogunes Tallinnas suurima opositsioonijõu Reformierakonna üldkogu, et valida parteile uus juhatus ja kinnitada ainsa kandidaadina erakonna esimeheks Kaja Kallase.

Kaja Kallase poolt anti 1067 häält.

Reformierakonna esimehe valimistel osales elektroonilisel hääletamisel 908 liiget, sedeliga 291 liiget - kokku osales 1199 liiget. Hääletuskastides oli 1157 sedelit, kehtetud olid 28 sedelit.

Vastne esimees tänas erakonda toetuse eest. "Ma tänan erakonnakaaslasi selle usalduse eest, kuid ei väsi rõhutamast terve meeskonna panuse olulisust eelseisvatel valmistel. Juht on täpselt nii tugev kui tugev on kogu meeskond," sõnas ta.

Kaja Kallas tõdes pärast üldkogu "Aktuaalse kaamera" stuudios antud intervjuus, et kindlasti ei ole viimastel kuudel ja päevadel sisepingete avalik lahkamine olnud erakonna jaoks positiivne. Samas loodab ta, et nüüd on kogu erakonnal ühtne eesmärk selge, milleks on võidutulemus riigikogu valimistel.

"Selleks tuleb kõik jõud koondada. Meie meeskonnas on erinevad inimesed, erinevate teadmiste, erinevate tugevuste ja nõrkustega. Kõigi tugevusi tuleb ära kasutada," rääkis Kallas. Selleks, et pingeid vähendada ja osapooli tugevalt kokku liita, kavatseb Kallas inimestega suhelda, et kõigi muresid juba eos mõista.

Kallas tuletas ka meelde tema visiooni Reformierakonnas, mis peaks põhinema kolmel põhialusel: patriotism, vabadus ja hoolivus. Erakonna juhatus arutab järgmisel reedel ideid, mida riigikogu valimiste võidu korral ellu viima hakata.

Reformierakond kinnitas üldkogul peasekretäriks Kert Valdaru. Üldkogul rääkis Valdaru erakonna rahalisest seisust. Ta ütles, et see, kuidas raskest seisust välja tulla, on kõigi erakonna liikmete teha.

Uus juhatus

Kaja Kallasele oli oluline, et partei juhatuses oleks tal võimalikult palju toetajaid. Juhatusse hakkab kuuluma automaatselt erakonna esimees ehk Kaja Kallas, üle-eestiliste kandidaatide seast selgus 13 juhatuse liiget, regionaalsete hulgast kolm.

Reformierakonna 16-liikmelisse juhatusse kuuluvad üle-eestilised juhatuse liikmed: Arto Aas (588 häält), Urmas Klaas (609), Eerik-Niiles Kross (547), Urmas Kruuse (503), Maris Lauri (827), Jürgen Ligi (945), Kristen Michal (599), Urmas Paet (854), Hanno Pevkur (869), Taavi Rõivas (685), Anne Sulling (691), Aivar Sõerd (733), Urve Tiidus (635).

Esimest korda valiti juhatusse ka regionaalsed liikmed. Põhja regiooni esindaja on Laine Randjärv (364), Lõuna regiooni esindaja Andrus Seeme (257), Lääne regioonist Jaanus Ratas (102).

Erakond kinnitas aseesimeesteks Jürgen Ligi, Urmas Paeti ja Urmas Klaasi. 

Kokku oli Reformierakonna juhatusse 27 kandidaati. Üle-eestilised juhatuse liikme kandidaadid olid Arto Aas, Yoko Alender, Jüri Jaanson, Urmas Klaas, Eerik-Niiles Kross, Urmas Kruuse, Maris Lauri, Jürgen Ligi, Kristen Michal, Urmas Paet, Kalle Palling, Keit Pentus-Rosimannus, Hanno Pevkur, Taavi Rõivas, Imre Sooäär, Anne Sulling, Aivar Sõerd, Urve Tiidus, Madis Timpson, Maris Toomel, Mart Võrklaev. Põhja regiooni kandidaadid olid Aleksandr Holst ja Laine Randjärv, Lõuna regiooni omad Andrus Seeme ja Maido Ruusmann, Lääne regioonist Jaanus Ratas.

Üldkogu toimus Tallinnas Ülemiste City's SpaceX sündmuskeskus.

Toimetaja: Priit Luts, Merili Nael, Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: