Sotsid toetasid Sikkuti kandidatuuri ministriks, Sikkut astus erakonda

{{1525245840000 | amCalendar}}

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus toetas Riina Sikkuti kandidatuuri tervise- ja tööministri kohale. Sikkut astub ka erakonda, teatas Rainer Vakra ERR-ile.

"Sikkut liitus Sotsiaaldemokraatliku erakonnaga ja soovib panustada 100% Eesti ühiskonda. Juhatus toetas tema nimetamist ministriks ja kuna sotsiaaldemokraatide eesmärk on jätkata valitsuses ka peale riigikogu valimisi, kandideerib tulevane minister ka loomulikult valimistel," ütles Vakra.

Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ütles pärast juhatuse koosolekut, et otsus Sikkuti osas oli konsensuslik.

Sikkut tänas erakonna esimeest Jevgeni Ossinovski ja erakonna juhatust usalduse eest. "Ma kinnitan, et ma võtan nii ministri tööd kui ka erakonda kuulumist tõsiselt. Loodan õigustada endale pandud ootusi," ütles Sikkut "Aktuaalsele kaamerale".Sikkut märkis, et jätkab tööd tervishoiu rahastamise ümber korraldamise küsimustega. "Need otsused on tehtud ja see on väga hea. Aga nüüd tuleb teha tööd selle nimel, et see kasu jõuaks ka inimesteni, et patsiendid päriselt tunneksid, et ravijärjekorrad on lühemad. Seda tööd ma teen rõõmuga," rääkis Sikkut.

Sikkut rääkis, et alkoholipoliitika otsused on tehtud ta tema prioriteeetide hulgas see valdkonda ei ole.

Reporter Taavi Eilat küsis Sikkutilt, et kuna riigieelarve strateegia on lukus, siis mida Sikkut üldse ühe aastaga ära teha jõuab.

"Ma olen kursis nende kokkulepetega, mis riigieelarve strateegia raames tehti ja selles osas ma mingisugust probleemi ei näe," vastas tulevane minister.

Vakra: info Sikkuti esitamise kohta ei lekkinud sotsidelt

Selle kohta, et paljud sotsid said Sikkutist teada meedia vahendusel, ütles Vakra, et siin tuleb tunnustada meedia head tööd.

"See näitab seda, et ajakirjandus teeb head tööd ja mingist hetkest paratamatult Eesti ühiskonnas on nii, et kui juba teab rohkem, kui üks inimene, siis kõik saladused ja mõtted ei pruugi enda teada jääda. Ju see ring oli siis juba nii suur, et kusagilt see välja tuli. Eks meil on ka omad mõtted ja ideed, kustkaudu see ajakirjandusse lekkis, see ei tulnud läbi sotsiaaldemokraatliku erakonna, aga see kindlasti ei ole katastroof või maailmalõpp," rääkis Vakra enne sotside juhatuse koosolekut.

Küsimusele, kas juhatuse liikmetel tekib üldse võimalus vajadusel oma vastuseisu näidata, vastas Vakra, et tekib ikka. "Kui peaks olema nii, et juhatus teda ei toeta, siis lihtsalt antud ministrikandidaat täna presidendi juurde ei lähe. See kindlasti ei ole Eesti poliitika jaoks, ei sotsiaaldmeokraatide jaoks ega ka Eesti riigi toimimise kohapealt maailmalõpp," sõnas Vakra.

Ta lisas veel, et kuna üks uus ministrikandidaat (Janek Mäggi - toim.) läheb presidendi juurde kindlasti, siis seetõttu ei lähe presidendi aeg raisku.

Peaminister Jüri Ratas plaanib lõuna ajal minna mõlema ministrikandidaadiga presidendi juurde heakskiitu saama.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: