Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Rahva teenrid": Riina Sikkuti saamine ministriks ei ole lukus

Ajakirjanikud Taavi Eilat, Sulev Vedler ja Peeter Helme arutasid saates "Rahva teenrid" potentsiaalsete uute ministrite isikute üle ja leidsid, et Riina Sikkuti saamine tervise- ja tööministriks ei ole sugugi kindel.

Võimalikuks uueks tervise- ja tööministriks on pakutud riigikantselei nõunik Riina Sikkut ja riigihalduse ministriks suhtekorraldaja Janek Mäggi.

Ajakirjanik Peeter Helme ütles, et Sikkuti nimetamine juba ministriks on liiga ennatlik. "Ei ole veel kuskile kivisse raiutud see, et Riina Sikkutist tõesti minister saab. EIle (reedel - toim.) sotsiaaldemokraatide juhatuse koosolekule kiirustanud Rainer Vakra ütles ju "Aktuaalsele kaamerale" väga selgelt, et mitte midagi ei ole lukus seni kuni kõik on lukus ja teoreetiliselt võib lauale tulla veel teisigi kandidaate," ütles Helme.

Helme sõnul ei paista Ossinovskil olevat Sikkuti nimetamisele ministriks kogu juhatuse toetust. Taavi Eilat viitas, et paljud sotside juhatuse liikmed kuulsid seda, et Sikkutist võiks saada minister pärast seda, kui see juba meediasse jõudnud oli.

Sulev Vedleri sõnul on Sikkuti nimi tundmatu nii avalikkuse kui ka paljude sotside jaoks. Samas märkis Vedler, et Sikkut tunneb ilmselt väga hästi riigiaparaati.

Taavi Eilati hinnangul saab Sikkutist vaoshoitum ja mitte nii jõuliste positsioonidega minister kui seda oli Jevgeni Ossinovski. Vedler avaldas lootist, et Sikkut saab lahti Ossinovski juurutatud niiöelda keelaja kuvandist tervise- ja tööministri ametis.

Janek Mäggiga asi selgem, arvas Peeter Helme.

Sulev Velder nimetas Janek Mäggi hakkamist riigihalduse ministriks teatud mõttes avantüüriks. "Häda on selles, et see töökoht on ju ainult kümneks kuuks. Need inimesed, kes on nii poliitikud kui ka ametnikud, nad ikka tõsiselt mõtlevad, kas nii lühikeseks ajaks minna sellisele kohale," sõnas Vedler.

Samas leidis Vedler, et Mäggil on sellest ainult võita, sest ministriamet CV-s annab hiljem kindlasti plusse.

Helme viitas siin Mäggi öeldule, et on valmis riigikogu valimistel kandideerima.
Helme analüüsis Mäggi reede õhtul "Aktuaalse kaamera" stuudios antud intervjuud ja ütles, et Mäggi proovis esineda võimalikult vabalt ja suhelda niiöelda inimkeeles. Samas jääb Helme sõnul Mäggit mõneks ajaks saatma tema liigagi vabalt välja öeldud lause sünnitamise teemal. Nimelt ütles potentsiaalne tulevane minister, et sünnitusosakondade sulgemisest teatanud Valga haiglas saab ka edaspidi sünnitada ja, et Eestis sünnitavad inimesed ka põllu peal ja autos.

Sulev Velder ütles, et vestles Mäggiga pärast seda intervjuud ja Mäggi ütles Vedlerile, et tema vanaema vanaema sünnitaski põllu peal.

Peaminister Jüri Ratas plaanib minna ministrikandaatidega Kadriorgu presidendilt kinnitust saama kolmapäeval.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: