Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Riina Sikkut kinnitas, et talle on tehtud ettepanek ministriks hakata

{{1524816060000 | amCalendar}}
Foto: (ERR)

Riina Sikkut kinnitas ERR-i uudisteportaali poolt reede hommikul kirjutatud väidet, et peagi ametist lahkuv tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski on teinud talle ettepaneku asuda ministriametisse.

"Vastab tõele, et Jevgeni Ossinovski on teinud mulle ettepaneku asuda sotsiaaldemokraatide ridades tervise- ja tööministri ametisse ning ma olen andnud oma põhimõttelise nõusoleku. Et viibin varem planeeritud puhkusel Eestist eemal, kohtun erakonna juhatusega järgmisel kolmapäeval. Seejärel olen valmis vastama ka kõigile teie küsimustele," teatas Sikkut ERR-ile kirjalikus teates.

Ka Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski kinnitas enne reedeõhtust sotside erakorralist juhatust, et on teinud Sikkutile ettepaneku asuda ministrikohale.

"Tegu on hinnatud eksperdiga ja mul on heameel, et Riina on oma põhimõttelise nõusoleku andnud. Ehkki suur osa juhatuse liikmeid on minu ettepanekuga kursis, siis mõistetavalt tahab juhatus kandidaadiga kohtuda ja sellest tulenevalt oleme palun Riina juhatuse ette järgmisel kolmapäeval, misjärel saab juhatus otsuse langetada," ütles Ossinovski ERR-ile.

Ühelegi täpsustavale küsimusele Ossinovski reedel ei vastanud, sest kandidaadi peab kinnitama sotside juhatus, kellest mitmed polnud "Aktuaalsele kaamerale" teadaolevalt veel neljapäeval Sikkuti võimalikust kandidatuurist kuulnudki.

SDE juhatuse liige Rainer Vakra ütles reedel, et lisaks Sikkutile arutavad sotsid ka teisi kandidaate.

"Me alles hakkame seda arutama, hetkel on vara kommenteerida. Juhatus otsustab, ideid on igasuguseid. /.../ Minister on siis lukus, kui seda on juhatus kinnitanud ja seda on riigikogu ja president ka heaks kiitnud," rääkis Vakra.

 

Riina Sikkut töötab riigikantselei strateegiabüroos nõunikuna, kus ta vastutab sotsiaalse turvalisuse, tööturu ja tervishoiu küsimuste eest ning kujundab arvamusi kultuuri- ja spordipoliitika ning perepoliitika valdkondades. Varem on ta töötanud mõttekojas Praxis tervisepoliitika programmi juhina.

Äriregistri andmetel Riina Sikkut ühegi erakonna liige praegu pole.

Riina Sikkut on abielus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi IT-arengut vedava asekantsleri Siim Sikkutiga. Peres kasvab kaks last.

Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski teatas 7. aprillil erakonna volikogul, et keskendub valimiste eel sajaprotsendiliselt erakonnale ning paneb seetõttu pärast eelarvestrateegia läbirääkimisi tervise- ja tööministri ameti maha ning siirdub riigikokku sotside fraktsiooni juhiks.

 

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: