Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

President kinnitas Mäggi ja Sikkuti ametisse

Peaminister Jüri Ratas esitas president Kersti Kaljulaidile ettepaneku nimetada tervise- ja tööministriks Riina Sikkuti ning riigihalduse ministriks Janek Mäggi. President kinnitas ministrid ametisse. Ministrid andsid kolmapäeval riigikogu ees ametivande ja astusid seega ametisse.

"Aktuaalse kaamera" reporter Taavi Eilat ütles, et president kinnitas Janek Mäggi ametisse enda sõnul raske südamega. "Ma teen raske südamega selle otsuse, et ma nimetan härra Mäggi riigihalduse ministri ametisse," ütles Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul on põhjuseks Mäggi varasemad väljaütlemised ja tema töö lobistina.

President leppis Mäggiga kokku, et ministriametist lahkudes ei tee Mäggi kohe taas suhtekorraldustööd.

Kaljulaid rääkis, et jääb enda arvamuse juurde seoses Janek Mäggi ühe arvamusartikliga, kus ta käsitleb vägivallavastast võitlust.

"See on äärmiselt üleolev ja kahetsusväärne arvamus, mida härra Mäggi on avaldanud, mina olen selgelt teistsugusel arvamusel. Halvustav suhtumine vägivallavastasesse võitlusesse, aga võib-olla ka naistesse laiemalt, šovinistlik suhtumine naistesse, ei ole see mida mina härra Mäggiga arvamusena jagan, mitte kuidagi ei ole. Aga vaadake, see ei ole ohuks Eesti põhiseaduslikule korrale. Eestis on arvamusvabadus, on võimalik väljendada šovinistlikke seisukohti ja feministilikke seisukohti. Kõiki seisukohti, vabalt. On hea teada neid seisukohti," ütles Kaljulaid.

Janek Mäggi ütles, et temale ei tulnud presidendi kriitika üllatusena. "Nagu president ütles - Eestis on arvamusvabadus. Ma olen ise ka kolumnistina presidendi esimesi samme kritiseerinud. Aga meil oli pooletunnine sõbralik vestlus, ma andsin päris mitu lubadust," ütles Mäggi.

Mäggi sõnul lubas ta presidendile, et loobub oma osalusest oma suhtekorraldusfirmas ja poliitikas lahkudes ei võta ta paar aastat ühtegi poliitilist tööd vastu.

Oma skandaalsete seisukohtade kohta ütles Mäggi järgmist. "Kõik, kes mind isiklikult tunnevad ja teavad - ma ei ole mingi šovinist. Ja seda ma selgitasin ka presidendile," kinnitas Mäggi.

Peaminister Jüri Ratas tänas praegust tervise- ja tööministrit Jevgeni Ossinovskit ning riigihalduse ministrit Jaak Aabi pühendunud panuse eest valitsuse töösse.

"Praegusel koalitsioonil on ees ligi aasta valitsemisvastutuse kandmist, mille jooksul tuleb veel ühiselt ära teha mitmeid Eestit võrdsemaks, sidusamaks ja turvalisemaks muutvaid otsuseid," ütles Ratas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: