Grippi haigestumine väheneb, kuid levik on endiselt laialdane ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kraadiklaas.
Kraadiklaas. Autor/allikas: Arvo Meeks/Valgamaalane/Scanpix

Grippi haigestumine vähenes aprilli viimasel nädalal keskmiselt viiendiku võrra kõikides vanusegruppides, kuid terviseamet hindab gripiviiruse levikut endiselt laialdaseks.

Aprilli viimasel nädalal pöördus arstide poole 3304 haigestunut, kellest 46 protsenti olid lapsed. Grippi haigestumine näitab langustrendi, sest kui möödunud nädalal pöördus arsti poole 3717 inimest, siis sellele eelnenud nädalal 4209.   

Eelmise nädalaga võrreldes vähenes grippi haigestumus keskmiselt ligi 20 protsendi võrra kõikides vanusegruppides. Grippi haigestumuse intensiivsust võib pidada madalaks, kuid gripiviiruse levikut endiselt laialdaseks. Gripiga seotud haigusjuhte registreeritakse peaaegu kõikides  maakondades peale Hiiumaa, Läänemaa ja Saaremaa. 

Hooaja algusest on gripi tõttu haiglasse viidud 1837 patsienti, kellest kolmveerand olid täiskasvanud ja vanemaealised. Gripist tingitud surmajuhtumeid on registreeritud 93, surnute mediaanvanus on 81 eluaastat.

Möödunud aastal teatas terviseamet 20. aprillil, et gripihooaeg hakkab läbi saama ja grippi haigestumine on jõudnud tavapärasele hooajavälisele tasemele. Mais kasvas aga grippi haigestunute arv järsult, põhjuseks peeti haiguspuhanguid hooldekodudes ja haiglas.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: