Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Gripihooaja ohvrite arv tõusis 92 inimeseni

Ravimid.
Ravimid. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Grippi haigestumine on hakanud vähenema, kuid hooaja gripiohvrite arv on tõusnud 92 inimeseni.

Terviseamet peab grippi haigestumuse intensiivsust praegu madalaks, kuid gripi hääbumisest veel rääkida ei saa, sest haiglasse pöördunud inimeste arv püsis jätkuvalt suhteliselt kõrgel tasemel.

Hooaja algusest on gripi tõttu haiglaravi saanud 1766 inimest, neist 102 on lisandunud viimase kolme nädala jooksul. Üle 75 protsendi haiglaravi vajanud patsientidest olid täiskasvanud ja vanemaealised patsiendid.

Viimase kolme nädala jooksul on märkimisväärselt vähenenud ka laboratoorselt kinnitatud gripijuhtude arv. Laboratoorse kinnituse said sel nädalal 121 A- ja 35 B-gripiviirust.

Gripihooaja algusest alates on gripi tõttu intensiivravi vajanud 208 inimest. Registreeritud on 92 gripist tingitud surmajuhtu. Surnute mediaanvanus on 80 eluaastat. Haiglaravi kestvus oli keskmiselt 7,5 päeva (1-37päevani).

Intensiivravi vajanud gripijuhtude ülevaade põhineb Ida-Tallinna Keskhaigla, Ida-Viru Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Viljandi, Narva ja Pärnu Haiglate andmetel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: