Siili käigus tabati ööpäeva jooksul 34 liiklusrikkujat

Reedel ja laupäeva ennelõunal kontrollisid politseinikud ja kaitseliitlased õppuse Siil kontrollpunktides kokku 8238 sõidukit ning tuvastasid 34 liiklusrikkujat. Pool tabatud rikkujatest olid tarvitanud alkoholi.

Siili õppuse politsei- ja piirivalveameti (PPA) poolse üldjuhi Marti Magnuse sõnul on nii suur rikkujate arv murettekitav.

"Kuigi olime nädala jooksul avalikkust teavitanud kontrollpunktidest Lõuna-Eestis ja Keilas, olid kaitseliitlaste ja politseinike ühistoimkondadel käed-jalad tööd täis ning liiklusest tuli eemaldada paarkümmend ohtlikku liiklejat," rääkis Magnus.

"Õppuse käigus harjutasime, kuidas kaitseliitlased saavad politseid toetada ning töö kontrollpunktides näitas, et sõidukite kontrollimine läks sujuvalt ning Eesti teed said turvalisemaks. Liiklusturvalisuses loeb iga kaine juht," lisas ta.

Keila kontrollpunktides kontrolliti 4. mail kella 18 kuni 5. mail kella 12 kokku 4828 sõidukijuhti. Tuvastati kuus alkoholi tarvitanud juhti ja üks narkojoobes juht, üks joobekahtlusega juht saadeti ekspertiisi. Lisaks tuvastati üks lubatud sõidukiiruse ületamine, kaks kehtiva juhtimisõiguseta juhti ning kehtiva tehnoülevaatuse puudumine.

Lõuna-Eesti kontrollpunktides Põlvamaal, Valgamaal, Võrumaal ja Viljandimaal kontrolliti 5. mai südaööst kuni kella 11-ni kokku 3410 sõidukit. Tuvastati 22 liiklusrikkumist, nende seas 11 alkoholi tarvitanud juhti.

Siili õppus jätkub politseinike, piirivalvurite ja kaitseliitlaste ühiste kontrollpostidega laupäeval Valga-, Võru-, Põlvamaal, Viljandi maakonnas ja Tartu linna ümbruses. Politseinike ja kaitseliitlaste ühispatrullid töötavad laupäeval Tartus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: