Politseinikud ja kaitseliitlased kontrollivad autosid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kaitseväe suurõppuse Siil osana kontrollivad politseinikud ja kaitseliitlased teedel liikuvaid autosid.

Autosid kontrollib üle 200 politseiniku ja kaitseliitlase, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Keilas hakkasid politsei ja Kaitseliidu ühispatrullid autosid kontrollima reede õhtul kell 20. Kontrollitakse nii sõidukite kui ka sõitjate dokumente ja vaadatakse üle, kas autodes võib olla ohtlikke esemeid.

Põhja prefektuuri kriisireguleerija Urmas Krull rääkis kell 21 ajal "Aktuaalsele kaamerale", et kõigest tunni jooksul tuvastati juba hulk tõsiseid rikkumisi.

"Hetkeseisuga oleme Keila linnas tuvastanud ja kinni pidanud kaks lubadeta juhti ning kaks narkojoobe kahtlusega sõidukijuhti," ütles ta.

Krulli sõnul võiks autojuhtidel kaasas olla isikut tõendav dokument.

Ohtlikest esemetest kontrollitakse eelkõige seda, kas autos on relvi.

"Kui inimesel on kaasas tulirelv või mingi külmrelv, siis peab see olema kindlasti tema nimele registreeritud. Tal ei tohi olla kaasas midagi ebaseaduslikku, ei tulirelva ega midagi muud," selgitas Krull.

Kuigi Siili puhul on peamiselt tegemist Kaitseliidu õppusega, on ka politseile sellel osalemine tähtis.

"Kui peaks olema sarnane hübriidolukord, siis on politsei esmane reageerija ja politsei on osa laiapindsest riigikaitsest ehk politseile on väga oluline harjutada koostööd Kaitseliidu, kaitseväe ja teiste sarnaste struktuuridega ja seda me Siilil teemegi," rääkis Krull.

Ta kinnitas, et Keila juures toimuv autode kontroll samal ajal politsei reageerimiskiirust muudele hädaolukordadele ei mõjuta.

Kõige suurem õppus on Keilas laupäeva hommikul linnavalitsuse juures, kuid ka reedel tuleb sihtkohta jõudmiseks aega varuda.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: