Kaitseliitlased: Siil näitab, et meid võetakse võrdväärsete partneritena ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Seekordsel suurõppusel Siil on kandev roll nii ülesannete täitmisel kui ka kokkuharjutamisel Kaitseliidul. Õppusest võtab osa seni suurim arv kaitseliitlasi, mis meeste ja naiste endi sõnul on märk sellest, et neid võetakse kui võrdväärseid partnereid kaitsetegevuses.

Pühapäeval algasid suurõppusel Siil esimesed suuremad lahingtegevused maastikul. Ligemale 4000 meest 2. jalaväebrigaadist on harjutamas nii ründamist kui ka rünnaku tõrjumist. Liitlaste poolelt olid õhust teise poole tegevuse üle luuret tegemas poolakate sõjalennukid ja brittide helikopterid.

Näiteks Kikkaoja maastikul oli laiali umbes 4000 meest. Sageli need õppused tähendavadki seda, et meestel tuleb tunde istuda oma postil, säilitada täielik valmisolek ning lihtsalt oodata.

See tõik ei vähenda aga kuidagi sündmuse tähtsust - Kaitseliit on seekordsele õppusele kaasatud suuremalt kui kunagi varem ja see on meestele tähtis.

"See annab meile sõnumi, et me oleme arvestatavad, et me pole lihtsalt mingisugune grupi kõige nõrgem, vaid meid võetakse kui võrdseid ja meiega arvestatakse," kommenteeris Kaitseliidu Tartu maleva liige, lipnik Andres Aabla.

"Just see, et saame aru, kui suur see pilt tegelikult on vastutegevuses. Kui väikese grupiga metsas olla, siis see on ikkagi teine asi," lisas Kaitseliidu Tartu maleva liige, kapral Priit Perna.

"Varasemad sellised Siilid või Kevadtormid maksimumnumbrid, mis meil väljas on olnud, on 3000 meest-naist, seekord on siis kolm korda rohkem. Kindlasti annab see enesekindlust meie liikmetele, meie inimestele ja väljastpoolt ühiskonnale, annab kindlasti sellist tunnet, et Kaitseliit on igal pool ja vajadusel on nad meie kõigi turvalisuse ja riikluse eest seismas," selgitas Kaitseliidu pressipealik, major Tanel Rütman.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: