Saksa kindralleitnant: Siil paistab silma kogu ühiskonna kaasamise poolest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1525538880000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Suurõppus Siil paistab liitlastele silma oma keerukuse ja kogu ühiskonna hõlmamise poolest, ütles Saksa maaväe ülema asetäitja Carsten Jacobson. Eesti liitlaste kõrged esindajad said Tallinnas, Miinisadamas ülevaate suurõppuse Siil tähtsusest ja hetkeseisust.

Miinisadamas said Eestist ja meie liitlasriikidest pärit kõrged külalised näha ja kuulda sellest, miks Siil on oluline ja kellel milline roll õppusel on, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pärast videokokkuvõtte vaatamist seni toimunust said kohaletulnud oma silmaga jälgida mereväebaasi väekaitse harjutust.

Laupäevasel õppusel osales ka Kaitseliidu Tallinna maleva rannikukaitse üksikkompanii, kelle igapäevane roll ongi mereväega koostöö tegemine, nendega koos ja nende juhtimisel harjutamine.

"Täna oli mereväebaasi mereväe harjutus, mis on üks meie sõjaaja ülesannetest - viisime selle läbi ühe võimaliku stsenaariumi kohaselt. Meie roll oli tõrjuda paatidega sisseründav vaenlane. Algul hoiatati, siis suunasime ära, siis hävitasime, kui nad ei allunud korrale," kirjeldas rannikukaitse üksikkompanii ülem leitnant Ahto Kuuseok.

Siili õppuseid jälginud Saksa maaväe ülema asetäitja kindralleitnant Carsten Jacobson ütles, et talle on muljet avaldanud õppuse keerukus ja intensiivsus.

"See hõlmab kõiki ühiskonna elemente ja näitab konflikti suuremat pilti, kus militaarelement on oluline ja mängib õppusel tähtsat rolli, kuid ühiskond on konflikti kaasatud ja läbi ühiskonna me näeme, kui keeruliseks see võib muutuda," selgitas Jacobson.

Terras: Siilil kontrollitakse maakaitse toimimist

Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras ütles Miinisadamas toimunud suurõppust Siil tutvustaval üritusel, et õppusel kontrollitakse eelkõige Eesti maakaitse toimimist, mille põhivundamendi on loonud Kaitseliidu malevad, malevkonnad, kompaniid ja rühmad.

Terrase sõnul on Siili näol tegemist pärastsõjaaegse Eesti ajaloo suurima õppusega, kuhu panustavad ka politseinikud, päästeametnikud, vanglaametnikud ja tervishoiutöötajad.

Miinisadamas toimunud üritusel andsid kaitseväe juhataja kindral Riho Terras ja Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili ülevaate õppuse juhtstaabi kokkukutsumisest, formeerimisest ja õppuse senisest käigust.

Samuti inspekteeris kaitseväe juhataja laupäeval Harjumaal sisejulgeoleku ülesandeid täitvaid Põhja maakaitseringkonna üksuseid ning kohtus Kaitseliidu Harju, Tallinna ja Rapla malevate liikmete ning Soome reservväelastega.

Kindral Terras avaldas tunnustust õppusel osalemise eest ja ütles, et tema üldmulje osalejate varustusest ning väljaõppest on väga hea.

Selleaastase Siili peamine eesmärk on harjutada maakaitse toimimist nii konventsionaalse kui ka tavatu sõjapidamise keskkonnas. Õppus hõlmab kogu Eestit ning keskendub lõpuosas Kagu-Eestis ja Põhja-Lätis toimuvale lahingutegevusele.

Õppus jaguneb kolme etappi, millest esimese 2. kuni 4. maini kestval õppusel osalevad üksused saavutavad lahinguvalmiduse; teises 4. kuni 7. maini kestvas faasis üksuste koostööõpe ja kolmandas etapis 8. kuni 12. maini õppelahingud.

Siil toimub iga-aastase Kevadtormi asemel ja sel osaleb kokku üle 15 000 reservväelase, kaitseliitlase, ajateenija, tegevväelase ja liitlas- ning partnerriikide kaitseväelase.

Õppust on saabunud vaatlema üle 30 välisvaatleja OSCE-st ja teistest rahvusvahelistest organisatsioonidest. Viimati toimus Siil 2015. aastal.

Õppust Siil tutvustav päev Miinisadamas:

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: