USA merejalaväe kapten: Siilil saame näidata enda ja NATO nägu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kui varsemalt on liitlased panustanud õppustel lahingüksustega, siis sedapuhku on suurõppusel Siil kohal ka liitlaste logistikud, meedikud ja erinevad toetusüksused. Siilist võtab osa pea 2000 liitlast 19 riigist.

Brand ja Dimitri on Põhja-Carolinas teenivad USA merejalaväelased. Enne õppust Siil ei olnud nad Eestist kuulnudki. Kui praegu on nad Eestis üksnes õppuse tõttu, siis tulevikus leiab ehk põhjusi teisigi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mulle meeldib siin treenida. Siin on hea, soe ilm ja nii kaua kuni pole külm, on minuga kõik hästi," rääkisid nad.

"Mulle meeldib Eesti õlu. Meil oli võimalus käia linnas ja ma pean ütlema, et kohalik õlu on siin väga hea," lisasid merejalaväelased.

USA merejalaväe kompaniiülem kapten Andrew Davis kinnitas, et Eesti maastik on sarnane sellele, kus kompanii USA-s treenib. "Meie laagris Põhja-Carolinas on
samasugune lame, soine maa, nii et me tunneme end siin üsna koduselt," rääkis Davis.

USA merejalaväest on õppusel Siil kohal veidi enam kui poolsada meest, kelle ülesanne on panustada lahingtegevusse.

"Minu arvates on see õppus väga vajalik. Esiteks me saame teha vastastikust
koostööd eestlastega, siin on kohal paljud NATO liitlased ja me saame näidata USA merejalaväe ning NATO nägu," selgitas Davis.

2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Eero Rebo ütles, et liitlaste tulek õppustele näitab konkreetset koostööd, mitte vaid riigi lippu ja numbrit.

"See on meie jaoks loomulikult suur õppus, suur sündmus, kus me saame erinevad asjad läbi proovida. Sealhulgas nii liitlaste vaheline koostöö kui ka oma üksuste vaheline koostöö," rääkis ta.

Rebo kinnitusel on Eesti õppused avatud. "Meid on tulemas väisama idanaabri esindaja, valgevenelased. Me oleme avatud, meil ei ole midagi häbeneda ja õppus on väga selgelt kaitseotstarbeline," kinnitas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: